НОВИНИ

Виступ кримського "міністра" у Варшаві бойкотували майже 20 країн

Ідеться про делегації Чехії, Швеції, Туреччини, США, Литви, Латвії, Великої Британії та багатьох інших країн.

Під час спроби виступу на конференції ОБСЄ у Варшаві 1 жовтня "віце-прем’єр-міністра" Криму Дмитра Полонського українська делегація висловила протест і залишила залу засідань. Разом з нею залу засідань залишили іноземні делегації близько 20 країн. Про це повідомив голова української делегації, постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук.

Фото Радіо Свобода

"Як тільки Полонський взяв слово і сказав, що він представляє російську громаду Криму в Російській Федерації, це викликало протест в української делегації і я відразу закликав головуючого на засіданні надати нам слово для того, щоб зробити заяву стосовно правил процедури. Оскільки Полонський, попри звернення головуючого, не перервав виступ, делегація України у знак протесту проти виступу людини, яка асоціює Крим з Російською Федерацією, залишила залу засідань. У знак солідарності з нами і як невизнання незаконної анексії Росією Автономної Республіки Крим, делегації багатьох країн також залишили залу засідань", - заявив Прокопчук.

Він повідомив, що йдеться про делегації Чехії, Швеції, Туреччини, США, Литви, Латвії, Великої Британії та багатьох інших країн.

За словами Прокопчука, Полонському усе ж не вдалося до кінця висловити свою позицію, бо протест далі висловила делегація ЄС.

"Делегація Євросоюзу пояснила, чому ця особа не може виступати в такій якості на цьому засіданні",- підкреслив дипломат.

Читайте також: У Польщі підтвердили, що кримський "міністр" потрапив до Варшави обманом

Він зауважив, що наприкінці засідання російська делегація висловила протест з приводу того, що Полонському не дали висловитися до кінця, і вийшла із зали засідань. Однак в цьому випадку їх не підтримала жодна іноземна делегація.

"І це ще раз довело їхню позицію як єдиної держави, яка вважає, що здійснивши незаконну анексію Криму, вони не порушили державний суверенітет і територіальну цілісність іншої країни", - резюмував Прокопчук.

Раніше окупаційна влада Криму повідомила, що «заступник голови Ради міністрів Республіки Крим - міністр внутрішньої політики, інформації і зв'язку РК» Дмитро Полонський бере участь у нараді ОБСЄ щодо розгляду виконання зобов'язань в галузі людського виміру, яка проходить у Варшаві.

Згодом речник МЗС Польщі Марчін Войчеховський заявив, що Польща не надавала візу представнику окупаційного уряду Криму Дмитру Полонському.

Тим часом, посол України в Польщі Андрій Дещиця пояснив, що «віце-прем’єр» Криму Полонський потрапив на конференцію ОБСЄ у Варшаві обманом, змінивши кілька літер у написанні свого прізвища англійською мовою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.