НОВИНИ

Євросуд із прав людини звернувся до РФ з приводу розгляду позову України

Росія несе відповідальність за численні порушення Європейської конвенції з прав людини на окупованих територіях.

Європейський суд із прав людини звернувся до Росії з проханням передати коментарі щодо припустимості розгляду нового позову, поданого Україною проти РФ. Про це повідомили в прес-службі ЄСПЛ.

«29 вересня 2015 року ЄСПЛ закликав владу РФ передати свої коментарі з питання про те, чи є прийнятним розгляд у суді нового позову, поданого Україною 27 серпня проти РФ в рамках статті 33 (Міждержавні справи) Європейської конвенції з прав людини»,- йдеться в комюніке суду.

Також повідомляється, що в згаданому позові йдеться про події, що сталися після вересня 2014 року.

Згідно з повідомленням, суть українських претензій полягає в тому, що Росія продовжує контролювати Крим. Крім того, Україна вважає, що через ополченців Росія фактично здійснює контроль і над територіями на сході України.

«Відповідно до позиції української влади, Росія, таким чином, несе відповідальність за численні порушення Європейської конвенції з прав людини на цих територіях», - наголошується у комюніке.

Як повідомлялося, Україна подала чотири позови до ЄСПЛ проти РФ за останні півтора року.

Також нагадаємо, що українці подали 600 приватних позовів до Євросуду через агресію Росії.

Тим часом, Конституційний суд РФ оголосив рішення, що Москва може не виконувати рішення Європейського суду з прав людини, якщо при цьому порушуються основоположні конституційні норми Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.