НОВИНИ

Яресько розповіла, з ким Україна не вестиме переговорів про реструктуризацію держборгу

"Ми не проводимо сепаратних переговорів ні з ким, окрім Спеціального комітету", - пояснила міністр.

Україна не веде і не вестиме жодних прямих переговорів з окремими кредиторами, які можуть висловлювати невдоволення у зв'язку з угодою про реструктуризацію боргу, або із власниками "російського боргу". Про це заявила міністр фінансів Наталія Яресько.

"Жодних перемовин. Вони з нами не мали будь-яких проблем, вони вели переговори з так званим Спеціальним комітетом кредиторів, і я думаю, що вони домовляться з ним", -  підкреслила Яресько, відповідаючи на запитання, чи спілкується Київ із кредиторами, які не погоджуються з умовами реструктуризації.

Отже, за її словами, це питання стосується відносин між кредиторами.

Відповідаючи на запитання щодо власників так званого трьохмільярдного "російського боргу", який не увійшов до загальної суми реструктуризації, Яресько зауважила, що Україна дотримується принципу рівності між кредиторами у врегулюванні боргових питань.

"Ми не проводимо сепаратних переговорів ні з ким, окрім Спеціального комітету. Хто хотів брати участь у роботі в цьому форматі, той брав. У нас є сотні й сотні кредиторів. Російська сторона - так звані утримувачі російських облігацій не брали участі – і це був їхній вибір", - наголосила міністр.

Зараз, за її словами, все відбувається за передбаченою процедурою.

"Ми поінформували всіх через "Custodian system", і зараз проходить процедура голосувань. Окремі переговори не ведуться ні з ким, бо рівність в цьому процесі дуже й дуже важлива - як для нас, так і для інших кредиторів, і взагалі навіть для Міжнародного валютного фонду. Ми цього дотримуємося", - підсумувала Яресько.

Нагадаємо, раніше міністр фінансів Наталія Яресько заявила про списання Україні $3,8 млрд міжнародного боргу. Одночасно на біржах почала зростати вартість українських облігацій. Разом з тим Росія відмовилась взяти участь у реструктуризації боргу України. 

Як повідомлялося, на початку вересня власники українських облігацій, термін погашення яких настає вже в 2015 році, виступили за перегляд умов домовленостей про реструктуризацію українського боргу. Цю групу кредиторів представляє юридична фірма Shearman & Sterling.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.