НОВИНИ

У Нафтогазі назвали умови підписання газової угоди з РФ

Ефективне рішення має включати зобов'язання Єврокомісії надавати Україні необхідну фінансову підтримку для реалізації затверджених домовленостей.

Україна готова прийняти запропоновані російською стороною умови постачання російського газу як основу для нового тимчасового рішення на наступний зимовий сезон, але тільки в тому разі, якщо буде підписаний комплексний пакет угод. Про це повідомили в прес-службі НАК "Нафтогаз".

"Українська сторона вважає, що для того, щоб це рішення було ефективним, має бути підписано комплексний пакет угод. Такий пакет включатиме як додаток до договору між Нафтогазом та Газпромом, укладений керівниками компаній, так і зобов'язуючий тристоронній протокол, підписаний належним чином авторизованими представниками урядів України, Росії та Європейської комісії", - йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що для того, аби зимовий пакет був ефективним та належним чином виконувався, уряд України має забезпечити транспортування газу європейським споживачам у відповідності до умов контракту між Нафтогазом та Газпромом. Крім того, український уряд має забезпечити достатнє фінансування Нафтогазу для закупівлі газу. Ефективне рішення також має включати зобов'язання Єврокомісії надавати Україні необхідну фінансову підтримку для реалізації затверджених домовленостей.

"Невід'ємною частиною угоди має бути зобов'язання російського уряду не відміняти своє рішення щодо надання знижки на газ за рахунок перегляду мита до кінця першого кварталу 2016 року", - наголосили в прес-службі.

Нагадаємо, 25 вересня у Брюсселі проходять газові переговори.

Уряд РФ затвердив розмір знижки на російський газ у розмірі $ 24,6 за тис. кубометрів до контрактної ціни в $ 252 за тис. куб. м, що означає, що Україна, при бажанні, зможе купувати російський газ в IV кварталі по $227,4 за тисячу кубометрів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україні для опалювального сезону не вистачає 4 млрд. кубометрів газу. Зараз на українських складах знаходяться більше 15 млрд куб. м. газу. При цьому для опалювального сезону потрібно 19 млрд куб. м. палива.

У свою чергу міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин розраховує на підписання 25 вересня тристороннього (Україна-ЄС - Росія) угоди про постачання російського газу в Україну на найближчий опалювальний сезон.

Як повідомлялося, глава Газпрому Алєксєй Міллєр повідомив, що від умови "бери-або-плати" протягом наступних двох кварталів Газпром утримається.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.