НОВИНИ

Президент підписав антикорупційний закон про держзакупівлі

"Протягом дуже короткого терміну часу ми можемо забезпечити економію, за попередніми розрахунками, до 50 мільярдів потрібних державі коштів", - наголосив Порошенко.

Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законів України у сфері державних закупівель щодо приведення їх у відповідність з міжнародними стандартами та вжиття заходів щодо подолання корупції". Про це повідомили в прес-службі глави держави.

За словами президента, через механізм нового закону в Україні буде подолана корупція в найбільш корумпованою сфері державних закупівель.

"Протягом дуже короткого терміну часу ми можемо забезпечити економію, за попередніми розрахунками, до 50 мільярдів потрібних державі коштів. І ці зекономлені кошти не підуть на фінансування злочинців, а залишаться в розпорядженні держави, державних підприємств і потраплять до держбюджету у вигляді податків", - заявив Порошенко.

Він також закликав використовувати систему електронних закупівель в роботі міністерств та обласних державних адміністрацій.

Законом України "Про внесення змін до деяких законів України у сфері державних закупівель щодо приведення їх у відповідність з міжнародними стандартами та вжиття заходів щодо подолання корупції", зокрема, збільшується рівень конкуренції шляхом спрощення участі у процедурах закупівлі для бізнесу. Посилюється прозорість тендерів шляхом зняття заборони на розкриття змісту поданих пропозицій; ознайомлення зі змістом документа, що містить інформацію про ціну; оприлюднення протоколу оцінки пропозицій конкурсних торгів, а також виключається умисне блокування торгів. Участь у процедурах закупівлі спрощено шляхом скасування необхідності всім учасникам надавати документи, що підтверджують відповідність вимогам, визначеним у статті 17 закону. Підвищено вартісну межу щодо застосування норм закону для закупівлі товарів і послуг до 200 тис. гривень, а робіт - 1200 тис. гривень; а також - вартісна межа для застосування процедури запиту цінових пропозицій до 500 тис. гривень.

Як повідомлялося, Порошенко також підписав закон № 675-VIII "Про електронну комерцію".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.