НОВИНИ

У Дніпропетровську придумали, що робити із демонтованими радянськими пам'ятниками

Хочуть створити "парк колонізаторів".

У Дніпропетровську збираються створити "парк радянського періоду", де буде зібрано скульптури та пам’ятники, демонтовані у рамках виконання вимог законів про декомунізацію.

За словами співголови комісії з питань зміни топоніміки, що діє при дніпропетровській міськраді Вадима Шебанова, для створення такого парку вже знайдені дві земельні ділянки у віддаленому від центру місці.

"Ми домовились з головою Таромського, у них є дві ділянки: одна – 2,5 гектара, інша – 4 гектари. Вже є рішення Мінкульту про те, що пам’ятники тоталітарної епохи не мають статусу пам’ятника. Далі – рішення виконкому міськради про демонтаж. Вони всі перебувають на балансі комунгоспів, я дещо гальмував це рішення, щоб зрозуміти, куди їх потім звозити. Тепер там, на тій території, буде "парк колонізаторів", – сказав Шебанов.

За словами наукового співробітника Дніпропетровського історичного музею імені Яворницького Максима Кавуна, під час "лєнінопаду" місто позбулося пам’ятника Лєніну на центральній площі, однак ще залишаються пам’ятники Петровському, Калініну й Кірову.

Нагадаємо, закон про заборону комуністичної ідеології в Україні набув чинності 21 травня 2015 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.