НОВИНИ

Яценюк заборонив польоти російських авіакомпаній в Україну

Також уряд заборонив використання російського програмного забезпечення в органах державної влади.

Відповідно до рішення РНБО Уряд України приймає рішення про заборону польотів російських авіакомпаній, в першу чергу компаній «Аерофлот» і «Трансаеро» до України. Про це заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на нараді в Кабінеті Міністрів у п’ятницю, 25 вересня .

Кабінет Міністрів також забороняє транзитні польоти російських авіакомпаній через територію України, "якщо вони містять товари військового призначення, подвійного призначення або російську військову живу силу".

Він доручив повідомити про відповідне рішення російській стороні: «Немає що робити російським літакам з російськими триколорами в українських аеропортах».

Арсеній Яценюк також зазначив, що відповідно до рішення РНБО, є пряма заборона на використання російського програмного забезпечення. Він зазначив, що йдеться зокрема про ПЗ компанії «Лабораторія Касперського». Глава Уряду доручив Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України невідкладно відключити оновлення програми, її придбання та використання в органах державної влади.

«До всіх органів виконавчої влади є чітка вимога - тим компаніям, щодо яких застосовані санкції, заборонити участь в державних закупівлях, щоб вони не мали доступу до бюджетного ресурсу країни», - наголосив Арсеній Яценюк.

Глава Уряду нагадав, що рішенням Ради національної безпеки і оборони України, введеного Указом Президента України, прийнято рішення про застосування персональних санкцій до окремих суб'єктів Російської Федерації: «Вже зроблені перші кроки, в першу чергу, це стосується «Укрзалізниці».

«Уряд наполягає на невідкладному застосуванні всіх санкцій, які визначені рішенням РНБО», - підкреслив він.

Арсеній Яценюк звернувся до санкційного комітету в постійному режимі моніторити виконаннязапровадженних санкцій. За необхідності, підкреслив він, - змінити і додати до рішення РНБО  додаткові прізвища і компанії.

«Відповідальність за запровадження санкцій персонально лежить на керівниках центральних органів виконавчої влади і директорах державних підприємств. Керівниками кожного органу виконавчої влади повинно бути забезпечене стовідсоткове виконання рішення Ради нацбезпеки і оборони», - підкреслив Глава Уряду.

Нагадаємо, на сьогоднішньому засіданні Кабінету міністрів вирішувалося питання про введення нових санкцій проти Росії.

Як повідомлялося, у середу, 16 вересня, президент України Петро Порошенко підписав указ, ввівши в дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 2 вересня щодо розширення списку фізичних і юридичних осіб, яких стосуються санкції Україні через причетність до дестабілізації в державі.

Крім того, Порошенко припустив, що санкції будуть посилені, якщо Кремль не виконуватиме мінські угоди.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.