НОВИНИ

Влада поставила ринок зерна і хліба у залежність від політичних рішень?

Голова Антимонопольного комітету України (АМКУ) Олексій Костусєв вважає, що «ринок зерна і відповідно хліба ніколи не буде окремим від політичних рішень»

Голова Антимонопольного комітету України (АМКУ) Олексій Костусєв вважає, що «ринок зерна і відповідно хліба ніколи не буде окремим від політичних рішень».

Про це Костусєв заявив під час наради з основними гравцями ринку зерна, на якій обговорювалися проблемні питання ринків послуг зберігання зерна, повідомили Тижню в прес-службі АМКУ .

Як встановив Комітет, значна кількість проблем на ринку зерна та на ринках послуг зберігання зерна обумовлюються недосконалістю нормативно-правового регулювання.

У зв’язку з цим, АМКУ ініціював обговорення проблем та напрацювання узгоджених пропозицій щодо врегулювання цих ринків із представниками Кабінету Міністрів України, Мінагропромполітики, Держкомрезерву та Держінспекції з контролю якості сільгосп-продукції та Аграрного фонду основних гравців ринку зерна.

«Ринок зерна і відповідно хліба ніколи не буде окремим від політичних рішень. Завдання держави гарантувати незахищеним верствам населення право купувати хліб за доступною ціною. Тому Комітет буде ретельно стежити за поведінкою учасників цих ринків, які впливають на вартість хліба. Я особисто доведу позицію Комітету, яка була підтримана учасниками наради, до Уряду. Ми наполягаємо, щоб на відповідному ринку існував прозорий механізм формування ціни та дії операторів були прогнозованими», – підкреслив Костусєв.

Учасники наради наголосили на необхідності встановлення зобов’язань учасникам ринку зберігання зерна надавати розрахунки витрат у разі підняття ціни; запровадження граничного рівня рентабельності зернових складів, в першу чергу тих, що мають домінуюче становище на ринку, оскільки вартість зберігання зерна є складовою ціни хліба; розробки механізму компенсації зернозберігаючим складам понесених ними надлишкових витрат щодо зберіганню зерна Аграрного фонду та Держрезерву.

Нагадаємо, 11 серпня віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко заявив, що альтернативою можливому введенню квот на експорт зерна є закупівля державою хліба, щоб уникнути росту цін на нього.

Крім того, уряд планує вжити заходівщоб недопуститистрибка роздрібних цін на хліб та хлібопродукти протягом цього та наступного років

Проте, 18 серпня президент Віктор Янукович заявив, що допускає незначне зростання цін на хліб.

Тим часом, члени Української зернової асоціації звернулись до прем’єр-міністра Миколи Азарова з проханням звернути увагу на ситуацію, яка склалася на ринку зернових України, і не допустити зернової кризи в державі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги