НОВИНИ

Ігор Лосєв: Стратегія влади у війні на Донбасі зводиться до наміру «пересидіти» Путіна

За словами оглядача, фронтальний наступ військ РФ цілком можливий і Україна має зробити кілька кроків, щоб убезпечити себе від настільки небажаних подій, але часу, на жаль, дуже мало.

Оглядач «Тижня» Ігор Лосєв у свіжому номері журналу пише, що, судячи з усього, стратегія нинішньої влади в цій війні зводиться до наміру «відсидітися», «пересидіти» Путіна. Однак ця стратегічна «мудрість» гарантує поразку.

За його словами, фронтальний наступ військ Російської Федерації цілком можливий і Україна має зробити кілька кроків, щоб убезпечити себе від настільки небажаних подій, але часу, на жаль, дуже мало.

«Влада (маючи півтора року) його бездарно згаяла, всупереч переможно-безвідповідальним заявам своїх речників. Звичайно, не наївся — не налижешся… Те, що треба було в лихоманковому режимі робити півтора року, важко виконати за два-три тижні путінського «затишшя». А варто було б створити систему укріплених районів від Чернігова на півночі до Бердянська на півдні, такий собі «східний вал», що прикривав би лівий берег Дніпра, систему укріплень навколо Харкова, Дніпропетровська й Запоріжжя», пише він.

На думку Лосєва, необхідна й стратегічна «завіса» на всю довжину кордону з Білоруссю, принаймні доки вона є фактичним протекторатом Москви.

Також він вважає, що владі необхідно негайно змінити вище командування Збройних сил, призначити на ключові посади талановитих командирів середньої ланки, які найкраще проявили себе в реальних боях на Сході.

Крім того, на думку оглядача, в глибокому тилу без зайвого афішування треба сформувати три-чотири мобільні корпуси (загальною чисельністю 50–60 тис. бійців), максимально добре озброєні, забезпечені всім необхідним (зокрема, й найкращими офіцерськими кадрами), що могли б бути використані на найзагрозливіших напрямках удару військ агресора, а також самі створювали б загрози ворогу. Вони, окрім того, виконували б функцію стратегічного мобільного резерву.

Також, пише Лосєв, дуже важливою для України є система противітряної оборони, адже ніхто не може обіцяти, що Російська Федерація й надалі не використовуватиме проти нас свої військово-повітряні сили, а наша авіація доволі слабка.

«Наразі я більш ніж певен: «затишшям» нинішня влада (принаймні в інтересах України) не скористається ніяк, адже це їй притаманно», - резюмує він.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень».