НОВИНИ

Очільниця МВФ закликала кредиторів підтримати Україну

За її словами, раніше укладена угода з реструктуризації зовнішнього боргу України повністю задовольняє Фонд та є умовою для подальшої фінансової підтримки з боку організації.

Директор Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард закликала усіх кредиторів України підтримати умови реструктуризації державного боргу країни. Про це вона заявила у відкритому листі, опублікованому на сайті МВФ.Лагард нагадала, що у серпні Україна і комітет кредиторів досягли угоди про реструктуризацію частини державного боргу на загальну суму в $18 млрд.

«Ці параметри відповідають цілям програми співпраці між Україною та МВФ і є умовою для подальшого фінансування програми. Разом з втіленням пакету реформ виконання умов боргової операції дозволить знизити боргове навантаження, зменшити щорічну залежність від зовнішнього фінансування. І тому я закликаю всіх кредиторів України підтримати пропозицію з боргової операції», - йдеться у зверненні очільниці МВФ.

 

Нагадаємо, раніше міністр фінансів Наталія Яресько заявила про списання Україні $3,8 млрд міжнародного боргу. Одночасно на біржах почала зростати вартість українських облігацій. Разом з тим Росія відмовилась взяти участь у реструктуризації боргу України. 

Як повідомлялося, на початку вересня власники українських облігацій, термін погашення яких настає вже в 2015 році, виступили за перегляд умов домовленостей про реструктуризацію українського боргу. Цю групу кредиторів представляє юридична фірма Shearman & Sterling.

Крім того, український уряд з 23 вересня розпочав процедуру реструктуризації державного та гарантованого державою боргу та його списання, яку планують завершити до 1 грудня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.