НОВИНИ

З поверненням Путіна на посаду президента РФ росіяни почали масово виїжджати з країни - Bloomberg

Німеччина, Сполучені Штати та Ізраїль заявляють про суттєве збільшення кількості заяв на імміграційні візи, що надходять від громадян РФ.

З поверненням Владіміра Путіна на посаду президента РФ значно збільшилася кількість росіян, які виїжджають на постійне проживання до інших країн. Про це пише американське економічне видання Bloomberg.

«За офіційними статистичними даними, кількість росіян, які виїхали до інших країн для постійного проживання або на термін понад дев’ять місяців у 2014 році сягнула 53 235 осіб – одразу на 11%, до найвищого показника за останні дев’ять років. Німеччина, Сполучені Штати та Ізраїль заявляють про збільшення кількості заяв на імміграційні візи з Росії», - йдеться у публікації.

Кількість росіян, які виїхали з країни, зросла  після повернення Путіна до президентства у 2012 (за даними Федеральної служби статистики, визнач. у тисячах осіб)

Bloomberg зазначає, що до такого кроку громадян РФ, як правило, спонукають рецесія, поглиблення міжнародної ізоляції та посилення цензури. Крім того, у статті зазначають, що «відтік мізків» є справжньою проблемою для російської економіки та розвитку економіки країни.

«У червні президент Владімір Путін закликав боротися з іноземними компаніями, які, за його словами, «працюють, як пилосос», щоб заманити вчених в еміграцію», - додали у публікації, підкресивши, що в умовах західних санкцій значних втрат зазнав і фінансовий сектор РФ.

Країни, куди у 2014 році найчастіше виїжджали росіяни для постійного проживання (за даними Федеральної служби статистики)

У публікації цитують Віталія Байкіна, колишнього працівника Газпромбанку, який покинув кар’єру в РФ задля бізнес-школи в Нью-Йорку.

«Ринки капіталу в Росії перестали існувати. Я не бачу можливостей, щоб ця ситуація покращилася в найближчі роки», - резюмував він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.