НОВИНИ

Представник України в контактній групі заявив про ультиматум бойовиків щодо виборів

Представники терористів відмовилися скасовувати свої "вибори" 18 жовтня та 1 листопада, а вибори за українськими законами хочуть провести тільки в сільрадах.

Представники окремих районів Донецької та Луганської областей виставили Україні ультиматум, чим намагаються зруйнувати будь-який подальший діалог. Про це повідомило видання "Українська правда" з посиланням на заяву представника України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи Романа Безсмертного.

"Під час роботи підгрупи з політичних питань представниками наших візаві було запропоновано документ, який би я назвав ультиматумом. Він так і був сприйнятий представником ОБСЄ, як ультиматум", – сказав він.

Безсмертний зазначив, що в документі «найнеприйнятнішим було те, що вони хочуть проводити вибори 18 жовтня (ОРДО) і 1 листопада (ОРЛО)».

"При цьому вони проводять свої вибори, базуючись не на законодавстві України, а на якихось своїх положеннях і правилах", - додав Безсмертний.

"А Україна вже повинна вирішити чотири питання - це ввести в дію закон про особливий порядок місцевого самоврядування, прийняти модальності виборів у редакції, запропонованій представниками окремих районів Донецької і Луганської області, прийняти і ввести в дію закон про амністію і переголосувати Конституцію України в запропонованій ними редакції", - зазначив він.

"Тільки після цього вони дозволять собі, щоб вибори в інших сільських і селищних радах відбулися 21 лютого", - зазначив Безсмертний.

"Хочу наголосити, що все що робилося в групі до цього, робилося, щоб уникнути виборів 18 жовтня і 1 листопада, бо вони фактично руйнують будь-який подальший діалог. Тому українська сторона сприйняла сьогоднішні заяви як ультиматум. Так їх сприйняли і представники ОБСЄ", - пояснив Безсмертний.

Як повідомлялося, у Мінську 22 вересня відбулося засідання Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу.

Нагадаємо, раніше представник України в Тристоронній контактній групі, другий президент України Леонід Кучмазаявив, що 22 вересня можливе підписання угоди про відвід озброєнь калібром менше 100 мм, а також танків.

Останній раунд переговорів з урегулювання конфлікту на Донбасі відбувся в Мінську 8-9 вересня.

Згідно з мінськими домовленостями, на лінії контакту з середини лютого мав діяти черговий режим припинення вогню, а важкі озброєння мали бути відведені. Проте обстріли, в тому числі і з застосуванням формально «відведених» озброєнь, тривали до початку вересня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.