НОВИНИ

Колишній спонсор Путіна подав проти Росії позов на $10 млрд

Засновник Межпромбанка Сєргєй Пугачов, відомий як спонсор передвиборчої кампанії лідера РФ Владіміра Путіна, звинуватив російське керівництво у знищенні його банківського бізнесу задля особистого збагачення.

Російський бізнесмен, засновник Межпромбанка Сєргєй Пугачов вимагає від Росії понад $10 млрд, подавши позов до третейського суду у Гаазі. Про це 22 вересня повідомили міжнародні ЗМІ.

Як зазначається, Пугачов звинуватив людей з оточення російського президента Путіна у знищенні свого банківського бізнесу з метою особистого збагачення. Суть претензій Пугачова адвокати оприлюднять у вівторок, 22 вересня, в Парижі. У Кремлі ситуацію з позовом не коментують.

Владімір Путін і Сєргєй Пугачов, 8 липня 2000 року

Також відомо, що у 1999 році Пугачов допоміг Путіну в фінансуванні президентської виборчої кампанії, за що згодом одержав прізвисько «банкір Путіна». Після фінансової кризи 2008 року він посварився одразу з кількома соратниками Путіна, а у 2011 році виїхав з країни. Москва звинуватила Пугачова у незаконному виведенні коштів Межпромбанка та оголосила у розшук.

Нагадаємо, у травні прокуратура Мадрида подала  до Центральної суду петицію, в якій йдеться про зв’язки вищих посадових осіб РФ з так званим «тамбовським угрупованням», яке діє в Іспанії з 1996 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.