НОВИНИ

США не зможуть провчити Путіна, доки президентом буде Обама – WSJ

Зважаючи на активність РФ в Сирії, Вашингтон повинен був проявити жорсткість і пообіцяти збивати російські літаки, - йдеться у статті.

Російському лідеру Владімірові Путіну пощастило, що його агресія в Україні та Сирії збіглася у часі з каденцією Барака Обами на посаді президента США. Про це пише американське видання The Wall Street Journal.

У статті зазначають, що міністр оборони РФ Сєргєй Шойгу під час перемовин зі своїм американським колегою Ешом Картером запевнив, що озброєння, яке росіяни постачають в Сирію має «оборонний характер».

«Звичайно, як і в Україні. Поряд з Іраном, Росія є головним спонсором режиму Башара Асада, забезпечуючи його зброєю та дипломатичним захистом в Організації Об'єднаних Націй, а в даний час і прямою військовою підтримкою», - йдеться у публікації.

The Wall Street Journal наголошує, що Адміністрація Обами видається безпорадною на тлі російської агресії. Зокрема, США вже не наполягають, як раніше, на усуненні від влади Асада. Крім того, Вашингтон веде перемовини з Москвою, уникаючи конфронтації.

Автори статті стверджують, що, зважаючи на активність РФ в Сирії, Штати повинні були проявити жорсткість і пообіцяти збивати російські літаки. Натомість держсекретар США Джон Керрі заявляє про необхідність порозуміння з Москвою.

«Наразі єдиним шансом США на гідне врегулювання (конфлікту – Ред.) в Сирії, стало б створення без польотної непроїзної зони, на зразок тієї, яку США створили в північному Іраку в 1990-х роках, щоб захистити цивільних осіб і надати озброєння надійних військових груп для знищення «Ісламської держави» і режиму Асада. Сирійці боролися б за це, якщо вони були б впевненими, що США налаштовані на перемогу. Це не станеться, доки Обама буде президентом, але це вдала формула для його наступника», - йдеться у публікації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.