НОВИНИ

Влада повертає в Україну радянський тоталітаризм

Українські письменники б’ють на ссполох – країні загрожує запровадження поліцейського режиму

Український письменник Юрій Андрухович звернувся до Європи із проханням пильнувати наступ диктатури в Україні. На його думку, СБУ перетворюється на «політичного цербера», а держава» – на поліцейський режим. Але чи погоджуються з Андруховичем інші українські письменники?

Як вважає письменник і видавець Дмитро Капранов, в Україні очевидними стають ознаки тяжкої хвороби – загострення радянського тоталітаризму.

«Це загострення проявляється, насамперед, у випадках цензури, а також у роботі СБУ, як наступниці КДБ. Тому, саме час бити на сполох і організувати опір. Опір на рівні української громади, не окремих громад, а усього українського суспільства. А також опір на рівні кожного українського громадянина, на тому місці де він живе, де він працює та побутує. Опір зміцненню цієї поліцейської і цензурної функції держави», - наголосив Капранов.

На його думку, без опору в суспільстві розвиваються дуже небезпечні хвороби.

За словами Капранова, обличчя держави може бути різним, але українці повинні навчитися оборонятися від держави.

Сьогодні уже прийшов час оборонятися, адже країні, каже Капранов, загрожує запровадження поліцейського режиму.

Письменник Тарас Прохасько також вважає, що Україна перебуває на межі анархіїта під загрозою поліцейського режиму.

«Інша справа, що ми (українці) навчилися в такому жити, Тому в даний момент ми не маємо підстав говорити, що тоталітаризм вже тут. Бо він завжди був тут – це така природа цієї території. Тут завжди тоталітаризм межує з анархією», - пояснив Прохасько.

Теги