НОВИНИ

Французький посадовець розкрив деталі перемовин з РФ щодо «Містралей»

За його словами, під час перемовин склалося враження, що російська делегація не мала спільної позиції. Крім того, Москва прийняла не надто вигідні для себе умови, щоб не псувати стосунки з Парижем.

Генеральний секретар оборони і нацбезпеки Франції Луї Готьє розкрив деталі перемовин із російською стороною щодо скасування продажу двох вертольотоносців типу «Містраль». Про це написало французьке видання La Tribune.

Як зазначається, багато оглядачів були вражені тим, що Росія погодилася на угоду, більш вигідну Франції. За словами Готьє, за п’ять місяців перемовин у нього склалося враження, що російська делегація не мала спільної позиції щодо «Містралей»: одні представники хотіли, щоб Франція поставила Росії кораблі, а віце прем’єр РФ Дмітрій Рогозін волів укласти угоду про відшкодування.

Переговорники Росії також вимагали компенсації за пристосування, здійснені для «Містралей» на базі у Владивостоці і переобладнання вертольотів Камова, які повинні були розташувати на кораблях. Спочатку Москва вимагала більшої компенсації, однак згодом сторони домовилися про відшкодування €949.7 млн, включно з €56.7, витраченими на навчання російських екіпажів.

Разом з тим французький посадовець стверджує, що Москва прийняла не надто вигідні для себе умови, намагаючись «зберегти робочі відносини з Францією, або принаймні тримати Францію для можливих подальших контактів». Зокрема, російські посадовці уникали суперечливих питань щодо конфлікту в Україні та ядерних переговорів з Іраном.

«У мене було відчуття, що обидві країни хотіли б уникнути цих тем, щоб не зашкодити дипломатичному урегулюванню основного питання», - підкреслив Готьє, додавши, що РФ, вочевидь, «як і Франція, бажала уникнути тривалих і дорогих судових суперечок».

Також зазначається, що остаточна сума витрат для Франції буде зрозумілою після продажу кораблів, адже їх утримання щомісяця обходиться країні в близько €1 млн за судно.

«Тільки тоді, коли ми припинимо всі ці витрати, ми дійсно отримаємо уявлення про збитки. Можливо, ми зможемо продати кораблі єгиптянам чи індійцям з урахуванням рівня флотів цих країн та їхньої співпраці з Росією», - резюмував Готьє.

Нагадаємо, Франція і Росія остаточно домовилися про розірвання контракту на постачання Містраль. Також повідомлялося, що Париж не зможе передати вертольотоносці третій стороні, доки Москва не отримає всієї компенсації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.