НОВИНИ

Американський професор: Нинішні путінські атаки на кримських татар є військовими злочинами

Професор Стенфордського університету, провідний фахівець з історії радянської доби Норман Наймарк вважає, що Нинішні путінські атаки на кримських татар є порушенням міжнародного права і в будь-якому разі військовими злочинами.

Нинішні атаки путінської Росії на кримських татар є порушенням міжнародного права та в будь-якому разі військовими злочинами. Про це в інтерв’ю «Тижню» розповів Норман Наймарк – професор Стенфордського університету, провідний фахівець з історії радянської доби.

«Нинішні путінські атаки на кримських татар є порушенням міжнародного права і в будь-якому разі військовими злочинами. Маємо агресивну війну на Сході України, але військові злочини відбуваються й на території Криму, зокрема це вбивства й катування кримських татар. Не забуваймо також про Сенцова та Кольченка, яких російський суд запроторив до в’язниці на 25 років. Це жахливе й багато в чому злочинне покарання. Невідомо, що чекає на Надію Савченко», - розповів він.

Наймарк зауважує, що водночас все це разом не є ані геноцидом, ані військовими злочинами.

«Це намагання збільшувати тиск на Україну та українців. У Криму, в Донецьку, практично всюди у вашій країні я відчуваю оцей страшенний російський тиск. Ситуація кримських татар дуже складна: так, вони можуть покинути Крим, переселитися на материк, але на півострові їхній дім. Ці люди дуже багато зробили, щоб повернутися туди після сталінської депортації 1944 року. Не думаю, що нині вони нині легко залишать свій край чи скоряться, навіть попри економічну скруту», - зазначає Наймарк.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень».

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.