НОВИНИ

Група кредиторів хоче заблокувати реструктуризацію держборгу України – Bloomberg

Для схвалення домовленостей про реструктуризацію зовнішнього боргу України потрібні голоси щонайменще 75% кредиторів.

Група кредиторів України, які раніше інвестували в короткострокові позики, заявила про бажання заблокувати угоду з реструктуризації зовнішнього боргу Києва. Про це повідомило американське видання Bloomberg.

«Група інвесторів в короткострокові облігації України посилила тиск на Franklin Templeton (компанія, яка очолює комітет кредиторів – Ред.), щоб відрегулювати умови угоди про $18 млрд реструктуризації і стверджують, що мають право блокувати операцію, оскільки вона є не відповідає їхнім інтересам», - йдеться у публікації.

Як зазначається, власники українських євробондів на суму $500 млн з терміном погашення 23 вересня заявили, що володіють 25% голосів кредиторів для блокування раніше заявленого угоди. Вони наполягають, що виплати, які мають бути здійснені наступного тижня і 13 жовтня переносяться на більш тривалий термін, ніж по відношенню до інших кредиторів.

«Питання в тому, наскільки вони готові вести переговори, і чи готові вони зламати всю операцію заради більш справедливих для них умов. Попереду ще багато роботи, щоб завершити цю», - цитує Bloomberg  Тімоті Еша, очільника відділу кредитної стратегії з ринків Європи, Середнього Сходу та Африки компанії Nomura Holdings.

Видання додає, що раніше ця група кредиторів вже вимагала змінити умови реструктуризації українських боргів, проте не мала достатньої кількості голосів. Також відомо, що для схвалення договору про реструктуризацію боргів України потрібні голоси мінімум 75% кредиторів.

Нагадаємо, раніше міністр фінансів Наталія Яресько заявила про списання Україні $3,8 млрд міжнародного боргу. Одночасно на біржах почала зростати вартість українських облігацій. Разом з тим Росія відмовилась взяти участь у реструктуризації боргу України. 

Як повідомлялося, на початку вересня власники українських облігацій, термін погашення яких настає вже в 2015 році, виступили за перегляд умов домовленостей про реструктуризацію українського боргу. Цю групу кредиторів представляє юридична фірма Shearman & Sterling.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.