НОВИНИ

У BBC засудили санкції, ухвалені Україною проти журналістів

Серед 388 фізичних осіб, проти яких Україна застосувала обмеження 16 вересня є три працівники британської медійної корпорації.

Корпоація BBC оприлюднила заяву, в якій назвала «ганебним нападом на свободу ЗМІ» застосування санкцій проти журналістів. Автором заяви є іноземний редактор BBC Ендрю Рой.

«Це ганебний напад на свободу засобів масової інформації Ці санкції – повністю недоречні та незрозумілі дії вчинені проти журналістів BBC, які інформували про ситуацію в Україні неупереджено і об'єктивно. Ми закликаємо уряд України негайно видалити їх імена з цього переліку» – заявив Рой.

До санкційного списку України потрапили журналісти ВВС Стів Розенберг, Емма Уеллс та Антон Чічеров. Вказаним особам заборонили в’їзд на територію України.

Водночас у санкційному листі України не вказана точна причина застосування санкцій проти журналістів. У розділі «Підстави...» йдеться: «дії іноземної держави, іноземної юридичної чи фізичної особи, інших суб’єктів, які створюють реальні та/або потенційні загрози національним інтересам, національній безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України, сприяють терористичній діяльності та/або порушують права і свободи людини і громадянина, інтереси суспільства та держави, призводять до окупації території, експропріації чи обмеження права власності, завдання майнових втрат, створення перешкод для сталого економічного розвитку, повноцінної реалізації громадянами України належних їм прав і свобод».

Слід зазначити, що окрім трьох журналістів ВВС, до санкційного списку також потрапили також працівники інших світових ЗМІ: зокрема Die Zeit, El Pais, Frankfurter Allgemeine.

Читайте також: З’явилися списки фізичних та юридичних осіб РФ, проти яких Україна ввела санкції.

Нагадаємо, 16 вересня Порошенко своїм указом увів у дію санкції проти Росії.

2 вересня Рада національної безпеки та оборони схвалила та запропонувала для затвердження президенту проект нової редакції воєнної доктрини України, яка визнає Російську Федерацію воєнним противником України. Крім того, РНБО вирішила розширити перелік росіян, проти яких застосовуються санкції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.