НОВИНИ

Україна вперше за всю історію виконує програму співпраці з МВФ – президент

Порошенко вважає, що той факт, що в України налагоджена хороша співпраця з міжнародними фінансовими інституціями, свідчить про проведення реформ у країні.

Україна вперше виконує умови відповідно до узгодженої програми співпраці з Міжнародним валютним фондом. Про це заявив президент України Петро Порошенко в інтерв'ю телеканалам у неділю ввечері

«Україна вперше нарешті за всю історію співпраці з МВФ виконує ту програму, яка була узгоджена», – сказав він 

Він зазначив, що той факт, що в України налагоджена хороша співпраця з міжнародними фінансовими інституціями, сам по собі вже свідчить про проведення реформ у країні.

«На цьому тижні Німеччина виділила 200 млн євро, які ми зможемо зараз тимчасово використовувати на закупівлю газу з метою забезпечення енергобезпеки взимку, і які підуть на підтримку реформ і зусиль уряду. Вчора єврокомісар Хан заявив про те, що Європа виділяє 90 млн євро на підтримку децентралізації», – підкреслив президент.

Він також згадав співпрацю з Європейським інвестиційним та Світовим банками, які теж виділяють кошти Україні

«Якщо ви побачите боргове навантаження в наступні кілька років, то вона непідйомна для України. Не тому, що ми хочемо чи не хочемо платити – ми відповідальні позичальники, – а тому, що рівень навантаження боргу на ВВП не дозволяє цей борг виплачувати, обслуговувати. І ми відверто підійшли до наших кредиторів», – зазначив Порошенко, нагадавши, що Україна домовилася з міжнародними кредиторами про реструктуризацію боргу.

Нагадаємо, раніше міністр фінансів Наталія Яресько заявила про списання Україні $3,8 млрд міжнародного боргу. Одночасно на біржах почала зростати вартість українських облігацій. Разом з тим Росія відмовилась взяти участь у реструктуризації боргу України. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.