НОВИНИ

Влада невизнаного Придністров’я покриває контрабанду до України – ДПСУ

Інформацію українських прикордонників про виявлені факти контрабанди сусіди називають «фейками».

Так званий «Державний митний комітет» незизнаного Придністров’я покриває контрабанду в Україну, зокрема з використанням трубопроводів для перекачування рідин. Про це повідомили у прес-службі Держприкордонслужби.

Зокрема, за інформацією української служби, 8 вересня прикордонники Білгород-Дністровського загону запобігли спробі незаконного переміщення спирту з території невизнаної Придністров’я в Україну.

Читайте також: Життя на межі. Контрабанда як виживання.

«Поблизу населеного пункту Розалівка прикордонний наряд затримав місцевого жителя під час незаконного переміщення спирту в Україну за допомогою трубопроводу. Прикордонники затримали його саме в момент перекачування рідини. Також неподалік від місця затримання було виявлено пластикові каністри з характерним запахом спирту. Все це було зафіксовано та задокументовано, а спирт разом з демонтованою трубою передано представникам фіскальної служби», - йдеться у тексті.

Однак за два дні прес-служба «митного комітету ПМР» заперечила таку інформацію та звинуватила українську сторону в постійній дезінформації.

«В результаті проведених заходів було встановлено, що інформація, розміщена на офіційному сайті Держприкордонслужби України, не відповідає дійсності. Причому, за останні два тижні це вже не перший випадок. Залишається лише здогадуватися про справжні причини поширення українським відомством дезінформації подібного роду», - йдеться на сайті «митного комітету».

Попередній такий випадок стався 24 серпня. Тоді українські прикордонники виявили «спиртопровід» на напрямку «Дойбани–Цеханівка». Придністовська сторона тоді також заявила, що фактів наявності трубопроводу не виявили.

«Вочевидь, тим самим придністровська сторона намагається прикрити той факт, що з їх території відбувається незаконне переміщення товарів та інша протиправна діяльність», - зазначили у ДПСУ.

Як повідомлялося, у липні "Правий сектор" встановив блокпост біля молдовського кордону для протидії контрабанді.