НОВИНИ

Вчені хочуть «розбудити» гігантський доісторичний вірус, якому близько 30 тисяч років

Науковці виявили потенційно корисні якості вірусу Mollivirus sibericum.

У російському Сибіру вчені виявили гігантський доісторичний вірус, який пробув у замороженому стані близько 30 тисяч років. Про це повідомив один з координаторів дослідження Жан-Мішель Клаврі шляхом публікації в Записках Академії наук США.

Як зазначається, вірус Mollivirus sibericum є вже четвертим типом доісторичного вірусу, які були виявлені з 2003 року, і другий тип вірусу, знайдений французькими науковцями. 

Як з’яcувалося, гігантський вірус може допомогти в лікуванні захворювань очей. Вчені вирішили «розбудити» його, однак до розмороження хочуть з'ясувати рівень його небезпеки для живих організмів, адже навіть найменша помилка може спровокувати трагічні наслідки. 

Вірус Mollivirus sibericum належить до класу гігантських вірусів із розміром 0,6 мікрон.  Науковці  наголошують, що, оскільки два з чотирьох гігантських вірусів були знайдені у вічній мерзлоті, варто замислитися про небезпеку пробудження подібних гігантських вірусів внаслідок людської діяльності в арктичних регіонах, багатих на поклади корисних копалин.

Раніше повідомлялося, що в Африці палеонтологи знайшли рештки раніше невідомого типу людини. Знахідку датують періодом 100 тисяч років тому. Новий тип істоти науковці назвали Homo Naledi.
 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.