НОВИНИ

Bloomberg розповів про плани Адміністрації Обами щодо російської інтервенції в Сирії

Американські посадовці заявляють про три варіанти розвитку подій, однак зізнаються, що США не мають реальних важелів, щоб завадити Росії вступити у війну у Сирії.

Президент США Барак Обама не знав про прохання Держдепу США до Греції та Болгарії з проханням закрити авіапростори цих країн для російських літаків, що летять до Сирії. Про це пише американське видання Bloomberg.

Як зазначається, американський лідер був засмучений цим кроком, як і тим, що Держдеп має недостатньо важелів для управління ситуацією.

«Багато представників Адміністрації Обами, особливо ті, які працюють по Сирії, вважають, що потурання в російській участі у війні (у Сирії – Ред.) означатиме визнання, що витіснити Асада не вдалося. Крім того, вони побоюються, що Росія боротиметься з сирійськими опозиційними групами, які борються проти Асада, використовуючи війну проти «Ісламської держави» як прикриття», - йдеться в статті.

Разом з тим видання посилається на дані американської розвідки, за якими Росія найближчим часом планує розгорнути винищувачі МіГ 31 і Су-25 на базі у сирійському місті Латакія.

«Існує занепокоєння в Адміністрації Обами, навіть серед тих, хто підтримує російську активність в Сирії, що США не мають реальних важелів, щоб чинити опір. Якщо Обама вирішить не приймати російське присутність повітряних сил в Сирії, він матиме кілька варіантів, кожен з яких має свої вади чи обмеження», - пише Bloomberg.

Зокрема, США можуть накласти нові санкції на РФ, однак відповідні кроки раніше не стримали Москву від агресії в Україні, і малоймовірно, що європейські союзники приєднаються до обмежень. Вашингтон може застерегти Москву від застосування зброї проти сирійської опозиції, але це може лише стимулювати Путіна до агресії. США можуть припинити потік російського озброєння до Сирії, натиснувши на Іран, але Тегеран може не прислухатися до закликів Вашингтона.

«США не можуть завадити Росії вступити в сирійську громадянську війну, але щонайменше Америка не повинна виглядати так, ніби має змову з Москвою. Якщо це відбудеться, то підозри, що Обама насправді працює, щоб зберегти режим Асада, будуть підтверджені», - резюмує Bloomberg.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.