НОВИНИ

У Росії заблокували на YouTube «останнє слово» Навального й ролики про мітинги в регіонах

Роскомнадзор визнав їх «екстремістськими».

Роскомнадзор на вимогу Генпрокуратури РФ вніс до реєстру на блокування кілька «екстремістських» відеороликів, опублікованих на YouTube. Про це інформують російські ЗМІ з посиланням на організацію «Роскомсвобода», яка стежить за блокуванням сайтів в Росії.

Згідно з текстом, до списку заборонених потрапили ролики з останнім словом опозиціонера Алєксєя Навального перед вироком у справі «Ів Роше».

Крім роликів з Навальним, до реєстру на блокування в четвер також були включені деякі сюжети про протестні мітинги у регіонах. Всі відео в четвер ввечері були недоступні для перегляду. Втім, за іншими адресами в сервісі YouTube остання промова Навального у справі «Ів Роше» була так само доступна.

Реєстр адрес, що підлягають блокуванню, на сайті Роскомнадзора дійсно містить зазначені сторінки. За даними регулятора, ролики з останнім словом Навального були заблоковані на підставі статті 15.3 закону «Про інформацію, інформаційні технології і про захист інформації». Вона регламентує порядок обмеження доступу до сайтів, які містять інформацію із закликами до масових заворушень, здійснення екстремістської діяльності або участі в масових заходах з порушенням встановленого порядку.

Прес-секретар Роскомнадзора Вадім Ампєлонскій підтвердив факт внесення до реєстру ряду роликів, однак підкреслив, що загроза повного блокування YouTube відсутня. «Так, в реєстрі дійсно знаходяться кілька розміщених на YouTube екстремістських роликів, заблокованих на вимогу Генеральної прокуратури. Пул IP-адрес, використовуваних YouTube, дозволяє обмежувати доступ до протиправної інформації точково», – сказав він.

Рішення Генпрокуратури про блокування відео було винесено 22 грудня минулого року. Поправки, внесені до закону «Про інформацію, інформаційні технології і про захист інформації» в 2013 році, дозволяють Роскомнадзору виробляти негайну блокування екстремістських сайтів без рішення суду за розпорядженням Генпрокуратури.

Читайте також: Обмеження свободи в «рунеті»: від заборон Роскомнагляду до проекту «великого забуття»

Як повідомлялося, Роскомнадзор заблокував роботу популярної інтернет-енциклопедії Lurkmore.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.