НОВИНИ

Суд виправдав чотирьох обвинувачених у фарбуванні зірки на висотці в Москві

Раніше повідомили про засудження усіх п'яти фігурантів.

Таганський суд Москви зняв обвинувачення у хуліганстві та вандалізмі з чотирьох із п'яти фігурантів справи про фарбування зірки на висотці на Котєльнічєской набєрєжной у Москві. Про це повідомили кореспонденти із зали засідань.

Водночас п’ятого обвинуваченого – руфера Владіміра Подрєзова – визнали винним та призначили вирок у вигляді позбавлення волі на 2 роки і 3 місяці загального режиму.

Владімір Подрєзов. Фото Марії Альохіної

Чотирьом бейсджамперам – Алєксандру Погрєбову, Алєксєю Широкожухову, Євгєнію Короткову і Анні Лєпьошкіній, яких суд виправдав – пояснили право на реабілітацію, яке передбачає виплату компенсації за незаконне кримінальне переслідування. Окрім того, прокурор повинен буде принести їм вибачення.

Обвинувачення вимагало призначити усім, крім вагітної Лєпьошкіної, покарання у вигляді трьох років позбавлення волі.

Раніше російські інформагенції повідомили, що суд визнав вину усіх п’ятьох підсудних. Причину такої помилки наразі не пояснили. Однак кореспонденти з суду повідомляють, що суддя зачитувала вирок дуже тихо і кореспонденти могли сплутати зачитування вимог обвинувачення та безпосереднє оголошення вироку.

Як повідомлялося, наприкінці серпня Подрєзов зізнався у наклепі на інших бейсджамперів.

Нагадаємо, відповідальність за розмальовування зірки в Москві взяв на себе український руфер Мустанг та підтвердив це фото- і відеоматеріалами.

Також нагадаємо, 20 серпня у Москві підняли український прапор та частково перефарбували у жовто-блакитні кольори зірку на шпилі сталінської висотки на Котєльнічєской набєрєжной.

У поліції Москви відкрили кримінальну справу за фактом "осквернення висотної будівлі" і затримали спочатку чотирьох активістів.

Причому розфарбовування у кольори українського прапору зірки на вершині багатоповерхівки перекваліфікували з "вандалізму" на "хуліганство". Мовляв, стаття за хуліганство передбачає до семи років позбавлення волі, а за вандалізм - тільки до трьох.

Мустанг, який взяв всю відповідальність на себе, заявив, що росіяни до акції відношення не мають.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.