НОВИНИ

The Economist: Знахідка у Південній Африці стане революцією в дослідженні історії людства

«Ідею про чіткий шлях від австралопітеків до сучасної людини через низку певних різновидів тепер потрібно відкинути», - йдеться у статті.

Знахідка решток досі невідомого виду людини Homo naledi у Південній Африці свідчить про те, що справжня історія людства відрізняється від наших нинішніх уявлень. Про це йдеться у статті видання The Economist.

Як зазначається, нещодавня знахідка фрагментів кісток в печері у Південній Африці наразі є однією з найбільших в історії. Зокрема, за даними вчених, останки належать 15 людям різного віку, і дозволяють отримати цінну інформацію про їх життя і розвиток.

«Тим не менш Homo naledi залишає набагато більше питань, ніж відповідей. Це дивовижне поєднання особливостей: череп і мозок крихітні, як у Homo erectus, верхній корпус підходить для скелелазіння, як у Australopithecus afarensis і дрібні зуби, як у більш сучасних гомінідів. Надрозвинений великий палець та складні зап’ястя, які віддалено нагадують людські, свідчать про регулярне використання інструментів. Але сильно вигнуті пальці породжують припущення, що руки регулярно використовували для лазіння», - пише The Economist.

«Маленькі експерименти еволюції видаються багатогалузевим деревом і не тільки в значенні часу; фізичні особливості виникають, зникають або зберігаються таким чином, що унеможливлює визначення родоводу на підставі віку кісток. В результаті, ідею про чіткий шлях від австралопітеків до людини через низку певних різновидів тепер потрібно відкинути. І чим більше розкопок проводитимуть далеко від Східної Африки, де знайшли більшість скам'янілостей, які заклали основу нашого нинішнього розуміння походження людства, тим більш різноманітною і цікавою виявиться історія», - резюмує видання.

Нагадаємо, раніше в Африці палеонтологи зі Сполучених Штатів знайшли герметизовану печеру із похованням раніше невідомого виду людини. Знайдені рештки, датовані періодом 100 тисяч років тому, належали істоті, яку вчені назвали Homo Naledi.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.