НОВИНИ

НБУ заявив про ліквідацію ще одного банку

Банк не був перереєстрований поза зоною АТО та не поновив участь у системі електронних платежів.

Національний банк України прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію публічного акціонерного товариства «Східно-промисловий комерційний банк».  Про це йдеться в постанові правління Національного банку України від 9 вересня.

Як зазначається, у зв’язку із проведенням на території Луганська активної фази антитерористичної операції АТ «СП БАНК» тимчасово з 18 липня 2014 року призупинив свою діяльність. Унаслідок цього Національний банк України з 21 липня 2014 року заблокував початкові платежі через систему електронних платежів, а з 11 листопада 2014 року – тимчасово виключив АТ «СП БАНК» з довідника учасника системи електронних платежів.

«Згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи гарантування вкладів» № 629-VIII від 16 липня 2015 року, Національний банк має забезпечити прийняття рішення про «відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банків, зареєстрованих на території проведення антитерористичної операції, що не провадять свою діяльність та припинили участь у системі електронних платежів Національного банку України», – йдеться у повідомленні.

НБУ наголошує, що АТ «СП БАНК» не був перереєстрований поза зоною антитерористичної операції та не поновив участь у системі електронних платежів, унаслідок чого було прийняте рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Як повідомлялося, Національний банк України 28 серпня прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Український Професійний Банк» та Публічного акціонерного товариства «Банк Національний кредит».

Нагадаємо, станом на 17 серпня в категорії неплатоспроможних перебувало 10 банків, у стадії ліквідації – 50 банків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.