НОВИНИ

Вища рада юстиції призначила розслідування щодо 28 київських суддів

Попереднє розслідування вже виявило ознави порушення присяги у діях цих суддів.

Вища рада юстиції (ВРЮ) на засіданні у четвер 10 вересня вирішила відкрити дисциплінарні провадження за підозрою в порушенні присяги проти 28 суддів, які судили активістів євромайдану. Про це повідомила прес-секретар ВРЮ Оксана Лисенко на сторінці у мережі Facebook.

За її словами, ВРЮ розглянула висновки тимчасової слідчої комісії з перевірки суддів загальної юрисдикції, яка виявила в діях зазначених 28 суддів ознаки порушення присяги.

Зокрема, дисциплінарні справи відкриті проти суддів Шевченківського райсуду Києва Світлани Гайдук, Дмитра Кравця, Наталії Сіромашенко, суддів Солом'янського райсуду Андрія Макухи і Марини Лозинської, судді Деснянського райсуду Олексія Панасюка, суддів Дніпровського райсуду Владислави Макарчук та Миколи Чауса, судді Оболонського райсуду Віталія Литвинова , Святошинського райсуду – Володимира Макаренка, Дарницького райсуду – Сергія Пойди, Окружного адмінсуду – Богдана Саніна, суддів Київського апеляційного адмінсуду Ігоря Лічевецкого та Володимира Мельничука, які заарештовували учасників євромайдану і забороняли акції в центрі Києва.

Вона додала, що у разі підтвердження порушення присяги ВРЮ схвалить звільнення зазначених суддів і передасть матеріали по них до Верховної Ради.

Водночас нардеп від «Самопомочі» та голова Люстраційного комітету Єгор Соболєв заявив, що попереднє розслідування проводили майже рік і ВРЮ мала підстави направити до ВР висновки вже на підставі цієї роботи.

«Нова Вища рада юстиції, де керують люди Петра Порошенка, послала подалі закон «Про відновлення довіри до судової влади» і всю річну роботу з легітимної, схваленої експертами Ради Європи люстрації суддів, які тероризували Майдан. Всі дії цих тітушок в мантіях, які тоді забороняли мирні зібрання, давали дозволи на прослуховування активістів, заарештовували сотні людей, мали бути оцінені незалежною комісією. Складена з адвокатів майданівців, самих суддів та делегатів від Парламенту ця комісія багато місяців працювала (у приміщенні Вищої ради юстиції), вивчила кожне рішення і встановила, що 28 суддів порушили присягу і мають піти (на вихід з речами). Подання на звільнення за Конституцією може давати лише Вища рада юстиції. Зараз вона засідає і вирішує... розпочати наново розслідування по кожному судді», – написав він у Facebook.

Як повідомлялося, у грудні 2014 року ГПУ попросила перевірити суддів, які відправляли під варту учасників Євромайдану.

Нагадаємо, 13 лютого ГПУ створила окремий підрозділ для розслідування злочинів проти учасників Євромайдану.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.