НОВИНИ

  ▪  

Черговий трюк Путіна. Західні ЗМІ прокоментували розміщення російських військових у Сирії

Плани Росії та Заходу щодо майбутнього Сирії кардинально відрізняються, однак Москва наполегливо пропонує «допомогу» у врегулюванні конфлікту, в якому за чотири роки загинули сотні тисяч людей.

Британське видання The Telegraph пише, що, відповідно до законів РФ, розміщення військового контингенту у Сирії потребує схвалення Ради Федерації, тож російські урядові аналітики наполягають, що участь військових РФ у бойових діях є неможливою.

«Але коментарі Путіна перегукуються з експертами, які стверджують, що уряд Росії готовий надавати суттєву матеріально-технічну підтримку та консультації (у Сирії – Ред.), навіть без масштабного втручання», - йдеться у статті.

The Telegraph цитує військового аналітика Павла Фельгенхауера, який зазначає, що кількість російських інструкторів, про яких заявляла російська влада, «може сягати сотень», і «цілком можливо», що члени так званої консультативної місії опинялися в бою чи навіть зазнавали втрат.

Крім того, у публікації наголошують, що плани РФ та Заходу щодо режиму диктатора Башара Асада у Сирії цілковито відрізняються.

«Західні уряди і лідери сирійських повстанців досі наполягають на тому, що для Асада немає місця в післявоєнній Сирії…Росія, за повідомленнями, дотримується проти лежної точки зору, вважаючи, що усунення Асада призведе до повного краху Сирії як держави», - резюмує The Telegraph.

Reuters пише про те, що офіційний Дамаск заперечує залучення росіян до бойових дій, але сирійські чиновники зізнаються, що присутність експертів з РФ впродовж цього року значно збільшилася.

«Два ліванських джерела повідомили, що росіяни створили дві бази в Сирії – одну на узбережжі і ще одну в глибині країни, що може бути основою для початку операції», - йдеться у статті.

«Росіяни вже не тільки радники. Росіяни вирішили вступити у війну проти тероризму», - цитує Reuters одного з коментаторів.

В іншій публікації йдеться про те, що своїми діями у Сирії Москва намагається посадити Вашингтон за стіл переговорів.

«Москва за останні тижні кілька разів дала зрозуміти, що зацікавлена у зустрічі між Путіним і президентом США Бараком Обамою у Нью-Йорку. Білий дім заявляє, що наразі невідомо, чи планується така зустріч. Для домашньої публіки Москва використовуватиме будь-яку таку зустріч, щоб показати Путіна як миротворця і незамінного партнера для Вашингтона навіть за умови напруження через Україну», - йдеться у статті.

Американське видання The Washington Post з посиланням на розвідку США повідомляє, що до Сирії вирушила бригада російських військових  із Севастополя в анексованому Криму вирушила до Сирії. Пунктом призначення є порт Тартус на середземноморському узбережжі.

Разом з тим у публікації цитують колишнього посла США в Україні а нині директора Євразійського центру Атлантичної Ради Джона Гербста, який зазначив, що російську присутність на Близькому Сході фіксували завжди.

«Це не дивно, що вони підтвердили себе в Сирії», - заявив він.

Гербст додав, що Росія почасти переключилася на Сирію через останні невдачі на Донбасі, однак, нарощування військових потужностей РФ на Близькому Сході може бути маневром для відволікання уваги від України.

Видання Los Angeles Times пише про те, що, на думку американської влади, втручання Росії в сирійський конфлікт призведе до ескалації.

«Американські чиновники і союзники ще не знають, якими є наміри Росії в Сирії, але побоюються, що її участь може розширити військовий потенціал Асада і продовжити громадянську війну, в якій протягом останніх чотирьох років загинули понад 300 тисяч людей», - йдеться у публікації.

Видання Bloomberg опублікувало статтю Лєоніда Бєршидського, який зазначає, що російське втручання у Сирії деякі аналітики розцінюють як «азартну гру Путіна».

«Глава Росії поїде на Генеральну Асамблею Організації Об'єднаних Націй наступного тижня, і там, як вважають, він може запропонувати угоду: допомога Росії у боротьбі з ІДІЛом в Сирії в обмін на поступки щодо України і скасування санкцій», - йдеться у статті.

Автор зазначає, що у будь-якому випадку подальше втручання РФ у Сирії є цілком ймовірним, а ідея «демонстрації сили» є «спокусливою» для Путіна. Крім того, фактично Москві не потрібен дозвіл США на розміщення контингенту у Сирії.

«Якщо Путін вирішить вступиити в бій, то більш яскраво, ніж під час агресії в Україні, проявиться, що насправді він є авантюристом, а не прагматиком…Якщо, з іншого боку, Путін відступить, обмежуючись поставками зброї і навчанням військ Асада, сусіди Росії - можливо, за винятком пострадянських держав - зможуть зітхнути з полегшенням. Таке прагматичне рішення означатиме, що Росія змирилася зі статусом регіональної держави без наполеонівських експансіоністських амбіцій», - резюмують у публікації.

Видання The New York Times, посилаючись на аналітиків, пише про дві причини для російської присутності у Сирії.

«Одним із ймовірних пояснень є те, що вона (РФ – Ред.) хоче приєднатися до міжнародної коаліції для боротьби проти Ісламської держави, або поставити Сполучені Штати в незручне становище через відсторонення Росії від такої можливості», - йдеться у статті.

Разом з тим видання зазначає, що, за іншою версією, Москва намагається зміцнити позиції сирійського диктатора Башара аль-Асада, який наразі контролює лише чверть країни.

«Вже давно ходять чутки, що, якщо в Дамаску впаде, його ядро - члени релігійної меншини алавітів - намагатимуться створити меншу країну вздовж узбережжя», - пише The New York Times.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.