НОВИНИ

Двоє юнаків-«зацеперів» зазнали серйозних уражень електрострумом на залізниці

Обидва випадки сталися на Київщині.

8 вересня о 16:00 на колії залізничного парку станції Фастів уражено електричним струмом тринадцятирічного підлітка, який піднявся на вагон-зерновоз, а того ж дня у Вишневому 19-річний юнак отримав такі ж ураження, коли піднявся на дах електрички. Про це повідомили у прес-службі Укрзалізниці.

Потерпілого підлітка доставили до Фастівської міської лікарні. Наразі хлопець в тяжкому стані знаходиться в реанімації.

Хлопець з Вишневого вирішив піднятися на дах приміського електропоїзда «Київ-Фастів», де його також вдарило струмом.

В Укрзалізниці пояснили, що небезпека удару струмом на залізниці виникає під час перебування на відстані менше 2 м від контактної мережі, оскільки напруга досягає 27,5

тис. Вт.

«Ще один фактор ризику – екстремальне хобі кататися на вагонах. Таке захоплення теж легко може призвести до трагедії», – прокоментував випадки начальник Управління охорони праці та промислової безпеки Укрзалізниці Валерій Сусленко.

Для довідки: «Зацепінг» – сленгова назва для порівняно нового захоплення серед підлітків та юнаків кататися на залізниці або в метро на зовнішній частині вагону. Подібні трюки записують на відео та викладають в інтернет. «Зацепінг» часто стає причиною травмування на транспорті.

Окрім того, в Укрзалізниці зауважили, що нерідко причиною загибелі на транспорті є навушники.

«Діти... не реагують на застережні сигнали... не вимикають звук на своїх плеєрах або мобільних телефонах при переході через залізничні колії», – йдеться у тексті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.