НОВИНИ

Раді пропонують легалізувати продаж вживаних авто через офіційні дилерські мережі

Проектом закону передбачається впровадження справедливого застосування ПДВ до операцій на ринку вживаних товарів.

На сайті Верховної Ради України від 7 вересня зареєстрований законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних товарів, що передбачає легалізацію продажу уживаних автомобілів через офіційних автодилерів. Авторами законопроекту виступили 16 нардепів.

«Метою запропонованого проекту Закону України є сприяння розвитку ринку вживаних товарів в Україні, зокрема автомобільного, виведення його з тіні, забезпечення прозорих, конкурентних, а головне прибуткових умов ведення бізнесу офіційними підприємствами автомобільної галузі та забезпечення стабільних додаткових надходжень до Державного бюджету. Шляхом досягнення даної мети вбачається приведення законодавства у сфері оподаткування операцій з вживаними товарами до норм країн Європейського Союзу», – йдеться у документі.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що сьогодні автомобільний ринок України переживає надскладні часи.

«За результатами першого кварталу 2015 року продажі нових легкових і легких комерційних автомобілів скоротилися на 76,22% у порівнянні з 2014 роком, який, у свою чергу, відзначився спадом обсягів продажу на рівні 54,06%. Все це веде до різкого зниження прибутків підприємств автомобільної галузі (зокрема автодилерів та імпортерів), скорочення робочих місць, закриття підприємств і відповідного зменшення бюджетних надходжень.

Водночас, згідно з текстом, на фоні спаду продажів нових автомобілів, набирає обертів ринок автомобілів з пробігом (вживаних автомобілів), особливо внутрішні перепродажі автомобілів, що раніше були придбані як нові у офіційних дилерів на території України.

Проектом закону передбачається впровадження справедливого застосування податку на додану вартість до операцій на ринку вживаних товарів (у тому числі вживаних транспортних засобів). Це полягає в оподаткуванні маржинального доходу, тобто різниці між ціною продажу і документально підтвердженої ціною придбання вживаного товару.

Також передбачено спрощення і забезпечення прозорості процедури формування ціни продажу вживаних товарів для цілей оподаткування.

«Беручи до уваги поточні обсяги продажів і потенціал їхнього росту, середній рівень ринкових цін на вживані автомобілі різних класів, а також рівень маржі операторів ринку від 3 до 10%, можна прогнозувати додаткові бюджетні надходження з ПДВ та податку на прибуток підприємств у розмірі від 500 млн до 1 млрд гривень щорічно», – йдеться в документі.

Повний текст законопроекту читайте за посиланням.

Нагадаємо, петиція про скасування мита на авто набрала кількість підписів, необхідну для розгляду президентом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.