НОВИНИ

У Казначействі США розповіли, на яких умовах надаватимуть підтримку Україні

Сполучені Штати очікують, що Росія, як один з кредиторів України, також візьме участь у процесі реструктуризації зовнішнього боргу держави.

МВФ та міжнародна спільнота надаватимуть фінансову підтримку та сприятимуть домовленостям з кредиторами щодо реструктуризації зовнішнього боргу за умови, що уряд у Києві продовжуватиме здійснювати структурні реформи. Про це повідомили міжнародні ЗМІ з посиланням на високопосадовця Казначейства США, який говорив на умовах анонімності.

«Угода, якої досягнули уряд і спеціальний комітет кредиторів потребувала багато докладної і складної роботи, щоб виробити план, який задовольнив би потреби усіх сторін, і є кроком вперед в інтересах усіх сторін», - заявив чиновник, додавши, що США очікують, що Росія, як один з кредиторів України, також візьме участь у процесі реструктуризації.

Як зазначається, раніше Росія відмовилася реструктуризувати борг Києва у $3 млрд з терміном погашення у грудні. Якщо Україна оголосить дефолт по цьому боргу, виконавча рада МВФ повинна буде вирішити, чи є це приватною чи офіційною заборгованістю. Визнання боргу офіційним завадить МВФ виділяти кошти Україні.

Разом з тим посадовець наголосив, що США є найбільшим акціонером МВФ, і уряд країни демонструє сильну підтримку Києва. Крім того, Україна повинна демонструвати успішність в реформуванні економіки – знизити дефіцит бюджету, скоротити субсидії в енергетичному секторі та підвищити прозорість.

«Ми бачили сильну міжнародна підтримка української влади, яка виконує свої зобов'язання щодо реформ… Виходячи з цього, я сподіваюся, що керівництво МВФ продовжуватиме фінансову допомогу Україні», - резюмував чиновник.

Нагадаємо, раніше міністр фінансів Наталія Яресько заявила про списання Україні $3,8 млрд міжнародного боргу. Одночасно на біржах почала зростати вартість українських облігацій. Разом з тим Росія відмовилась взяти участь у реструктуризації боргу України. 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.