НОВИНИ

США будують окрему мережу розвідки, щоб відстежувати діяльність Росії в Арктиці

Більшість з 16 американських розвідувальних відомств призначили окремих аналітиків для вивчення потенційних загроз у регіоні з боку РФ.

США будують спеціальну мережу розвідки, для відстеження діяльності Росії та Китаю в Арктиці. Про це 7 вересня повідомило американське видання The Los Angeles Times.

Як зазначається, впродовж останніх 14 місяців переважна більшість із 16 розвідувальних відомств США призначили окремих аналітиків для дослідження російської та китайської активності в регіоні та потенційних загроз, які виникають внаслідок такої діяльності. Крім того, в Агенстві Нацрозвідки США нещодавно скликали спеціальну «стратегічну раду», щоб поділитися висновками.

На додачу до супутників США та датчиків ВМС на глибині, спецслужби отримують інформацію з нещодавно відремонтованої канадської бази прослуховування поблизу Північного полюса і норвезького розвідувального судна спостереження «Мар'ято», оснащення якого нараз іоновлюють на верфі ВМС США в південній частині Вірджинії.

Раніше повідомлялося, що у Північному Льодовитому океані виявили значні поклади мінеральних ресурсів, право на які оскаржують Росія, Канада, США, Норвегія та Данія. Росія просить в ООН віддати їй спірні території в Арктиці, а міністр оборони РФ Сєргєй Шойгу заявив, що  розмістить військові бази по всьому арктичному поясу Росії.

За даними Пентагону, Росія почала розміщувати новітні ракетні системи в Арктиці. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.