НОВИНИ

У США розробили новітній ядерний бомбардувальник

Вже відомо, що новий бомбардувальник, поки що відомий лише під кодовою назвою LRS-B, буде нести на собі ядерне озброєння - бомби і ракети.

У США компанії Boeing, Lockheed Martin і Northrop Grumman завершили розробку нового бомбарудвальника і вже почали перші випробування. Про це повідомив американський військово-технічний ресурс defensenews.com.

Вже відомо, що новий бомбардувальник, поки що відомий лише під кодовою назвою LRS-B, буде нести на собі ядерне озброєння - бомби і ракети.

На сьогодні існують "в металі" два концепти літака. Перший з них розроблений компанією Northrop Grumman, а другий - спільне дітище Lockheed Martin і Boeing. Обидва зразки вже пройшли оцінку свого потенційного бойового ресурсу і продування в аеродинамічній трубі. Який саме з двох варіантів LRS-B буде в підсумку прийнятий на озброєння, вирішать американські військові.

Технічних подробиць про LRS-B поки відомо не дуже багато. Журналісти з'ясували лише те, що за своїми габаритами він буде більшим за палубний ударний безпілотник UCLASS, що має розмах крил 18,9 метрів і вже стоїть на озброєнні. Однак нова машина буде меншою за стратегічний бомбардувальник B-2, що має розмах крил в 52,4 метра.

Пілотування нового бомбардувальника буде опціональним. Це означає, що він зможе літати як під управлінням пілота, так і самостійно. Новий підхід застосований і при розробці всього бортового обладнання: воно буде складатися з легкозамінних модулів, що дозволить істотно спростити процес модернізації літака в майбутньому.

Як заявляють у Пентагоні, вже до кінця вересня 2015 року зі одним з двох розробників нового бомбардувальника буде підписано державний контракт. Згідно з попередніми планами військових, на озброєння ВПС США в 2020 році повинні будуть надійти вже 100 новітніх LRS-B.

Нагадаємо, США вирішили перекинути до Європи сучасні винищувачі F-22 Raptor.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.