НОВИНИ

Завдяки львівському активістові МВС перекладатиме всі відеовиступи українською мовою

Літинський подав до суду на відомство через виступ Авакова російською мовою.

На офіційному YouTube каналі Міністерства внутрішніх справ відеофрагменти виступів, коментарів та інтерв'ю супроводжуватимуть перекладом українською мовою. Так у відомстві відреагували на позов львівського активіста Святослава Літинського, який подав до суду на МВС через виступ російською міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

«Для того, щоб зняти всі непорозуміння навколо мовного позову Святослава Літинського до МВС України. Справді, відео та коментарі на офіційному youtube каналі відомства розміщуються мовою оригіналу, і я 10 липня дав про це йому таку відповідь. Але надалі, щоб уникнути підстав для подібних позовів ВСІ «синхрони», тобто відеофрагменти виступів, коментарів, інтерв'ю на офіційному youtube каналі МВС будуть обов'язково супроводжені аутентичним перекладом державною мовою», - запевнив прес-секретар МВС Артем Шевченко.

Нагадаємо, 3 вересня Львівський обласний адміністративний суд відклав засідання стосовно позову львівського активіста Святослава Літинського проти МВС. Активіст вимагає зобов'язати МВС надати йому автентичний переклад державною мовою відеозапису виступу міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Як відомо, Літинський вже не вперше відстоює свої мовні права. Два роки тому чоловік купив пральну машину із російськомовною панеллю та інструкцією. Він подав на виробника до суду, щоправда, виграти йому не вдалося. Утім, завдяки йому сьогодні всі пральні машини ввозять в Україну вже з інструкціями та панеллю керування українською мовою.

Крім того, через суд Літинський домігся, щоб йому видали український паспорт без дублювання даних російською мовою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.