НОВИНИ

Міжнародні санкції завдали потужного удару по економіці Росії – інфографіка

За час дії міжнародних обмежень, капіталізація фондового ринку Росії впала з 766 мільярдів до 498 мільярдів доларів, а курс рубля впав удвічі.

Три етапи санкцій, які міжнародна спільнота ввела проти РФ через сприяння та участь у військовій агресії на Донбасі, істотно вплинули на російську економіку.

Серед країн, які, починаючи з 6 березня 2014 року економічно та політично боряться з країною-агресором, санкції ввели, зокрема, США, Канада, Японія, Норвегія, Швейцарія, Австралія, Нова Зеландія, члени Євросоюзу та Китай, більшість кредитних організацій якого відмовляються проводити операції з російськими банками.

Збитки, яких зазнала російська економіка, оцінюють у 98 мільярдів євро: 23 мільярди у 2014 році та 75 мільярдів - у 2015.

Відомо, що за час дії міжнародних обмежень, капіталізація фондового ринку Росії впала з 766 мільярдів до 498 мільярдів доларів, а курс рубля впав удвічі.

Нагадаємо, російська економіка зазнала удару трьох етапів санкцій. З 6 березня 2014 року був призупинений переговорний процес між Євросоюзом та Росією про пом'якшення візового режиму. Крім того, РФ було формально виключено зі списку так званого "міжнародного клубу" G8.

З 17 березня 2014 року для низки російських політиків та чиновників був обмежений в'їзд до країн, що ввели санкції. Крім того, певні обмеження були накладені на державні компанії Росії.

З 16 липня 2014 року санкційна політика торкнулася ключових секторів економіки РФ: газових та нафтових компаній, компаній з виготовлення військової та автомобільної техніки тощо.

Крім того, 2 вересня 2015 року стало відомо, що уряд Сполучених Штатів Америки запровадив санкції проти п'яти компаній РФ через порушення законів США про нерозповсюдження інформації щодо КНДР, Сирії та Ірану.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.