НОВИНИ

Через втрати на Донбасі українська армія знизилася на чотири пункти у світовому рейтингу

Ще однією причиною падіння рейтингу ЗСУ вважають збитки, пов'язані з окупацією Криму.

Українська армія посіла 25 місце в рейтингу армій світу, знизившись на чотири позиції. Про це свідчать дані, оприлюднені організацією Global Firepower.

Основною причиною падіння рейтингу ЗСУ вважають втрати, пов'язані з окупацією Криму та частини Донбасу. Зокрема, до окупації на озброєнні українських військових було 4 112 танків, а після неї – 2 809.

Топ-25 армій світу за версією Global Firepower

Разом з тим повідомляється, що за кількістю танків Україна опинилися на 11 місці у світі, адже нові зразки, якими поповнюються ЗСУ, набагато кращі за ті, що залишилися на складах на окупованій території.

Кількість танків на озброєння армій світу (Globalfirepower)

Значно гіршою ситуація в галузі авіації, адже з часу анексії Криму кількість повітряних суден в армії скоротилася з майже 400 одиниць до 222. Більшість літаків залишилися в окупованому Росією Криму, ще близько 20 були збиті над Донбасом.

Нагадаємо, у 2014 році Збройні сили України посідали 21 місце в рейтингу армій світу. Таким чином Україна обігнала армії таких країн як Іран, В'єтнам, Таїланд і Саудівська Аравія. На першому місці рейтингу опинилася армія США, друге місце посіла Росія, третє - армія Китаю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги