НОВИНИ

Російський суд оштрафував правозахисний центр «Меморіал» на 300 тисяч рублів

Правозахисникам закидають порушення закону про іноземних агентів, однак в «Меморіалі» стверджують, що сталася бюрократична помилка.

В Росії правозахисний цент «Меморіал» оштрафували на 300 тис рублів через порушення закону РФ про некомерційні організації, які є так званими іноземними агентами. Про це 4 вересня повідомили російські ЗМІ.

За заявами суду, «Меморіал» начебто видав і розповсюдив матеріал без згадки про те, що він виданий і розповсюджений НКО-«іноземним агентом».

Представники правозахисного центру «Меморіал», у свою чергу, в суді заявили, що оскаржений матеріал був виданий і розповсюджений не їхньою організацією, а міжнародним історико-просвітницьким центром «Меморіал».

«Це дві різні організації. Правозахисний центр «Меморіал» не має ніякого відношення до цього матеріалу. Відбулася бюрократична помилка», - підкреслив юрист правозахисної організації Кирило Коротєєв.

Нагадаємо, на початку липня Рада Федерації Росії направила в Генпрокуратуру список 12 іноземних організацій, які увійшли в так званий патріотичний «стоп-лист». Крім MacArthur Foundation, до нього включили фонд Сороса, Національний фонд демократії, Міжнародний республіканський інститут, Національний демократичний інститут з міжнародних питань, Freedom House, Всесвітній конгрес українців, Кримська польова місія з прав людини тощо.

Наприкінці травня президент Росії Владімір Путін підписав закон про «небажані організації», згідно з яким небажаною можуть визнати іноземну або міжнародну організацію, «що представляє загрозу основам конституційного ладу, обороноздатності і безпеки держави». Відповідне рішення ухвалює генеральний прокурор або його заступники за погодженням з МЗС Росії.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.