НОВИНИ

Скорочення держборгу України на 20% є неостаточним - американський експерт

«Скромна 20%-ва стрижка свідчить про перспективи повернення за стіл переговорів», - зазначив фінансист компанії Loomis Sayles, який брав участь у реструктуризації 25 суверенних боргів.

20%-ва знижка за зовнішнім боргом України, на яку погодився комітет кредиторів, може бути нестаточною. Про це заявив Пітер Марбер - американський фінансист з компанії Loomis Sayles, який брав участь у реструктуризації 25 суверенних боргів.

«Скромна 20%-ва стрижка свідчить про перспективи повернення за стіл переговорів. Якщо б Україна отримала 50%-ву стрижку, це зробило б її значно привабливішою для інвестицій», - зазначив Марбер.

За словами експерта, подальша ситуація здебільшого залежатиме від економічної ситуації в Україні, а підтвердженням цьому є випадки з Аргентиною і Грецією. Зокрема, раніше кредитори Греції погодилися на «стрижку» в 54% при сумі боргу у 206 млрд євро. Термін погашення облігацій подовжили на 10-20 років, знизивши процентні ставки. Три роки потому Афіни заявили, що їхня економіка не може оговтатися без додаткового полегшення боргового тягаря, і отримали третю програму порятунку у 86 млрд євро.

Нагадаємо, раніше міністр фінансів Наталія Яресько заявила про списання Україні $3,8 млрд міжнародного боргу. Одночасно на біржах почала зростати вартість українських облігацій. Разхом з тим Росія відмовилась взяти участь у реструктуризації боргу України. 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.