НОВИНИ

В Україні виник спалах поліомієліту – МОЗ

Вакцина для проведення імунізації дітей проти поліомієліту вже є в Україні. Зокрема, була завезена перша партія із 600 тис. доз.

Сертифікована лабораторія Всесвітньої організації охорони здоров'я підтвердила, що захворювання двох дітей на Закарпатті було викликане вірусом похідним від вакцинного штаму. Також було підтверджено циркуляцію вірусу, що відповідно до Міжнародних медико-санітарних правил прирівнюється до спалаху поліомієліту. Про це повідомили в прес-службі Міністерства охорони здоров'я.

Згідно з повідомленням, 3 вересня Координаційна робоча група з питань підтримки статусу країни вільної від поліомієліту при МОЗ обговорила із представниками ВООЗ та ЮНІСЕФ ситуацію, що склалася. Циркуляція такого вірусу ставить під загрозу всіх нещеплених дітей в Україні. У зв'язку з цим Координаційна група наполягла на посиленні епіднагляду по всій території України, взяття додаткових проб у всіх, хто контактував з дітьми на Закарпатті. Так було прийнято рішення про створення Оперативного штабу з реагування та протидії розповсюдженню захворювання, куди запрошені представники міжнародних організацій ВОЗ та ЮНІСЕФ.

Читайте також: МОЗ хоче повністю відмовитися від російських вакцин

У відомстві зауважили, що випадки циркуляції вірусу поліомієліту похідного від вакцинного штаму є рідкісними, проте очікувані у країнах з великою кількістю невакцинованих груп населення. А в Україні рівень охоплення вакцинацією дітей проти поліо є вкрай низьким – за минулий рік лише 49%, за перше півріччя цього року - 14,1%.

Нагадаємо, 1 вересня міністр охорони здоров'я України Олександр Квіташвілі повідомив, що в Закарпатській області зафіксували два випадки захворювання дітей на поліомієліт. Обидві дитини не були вакциновані. Однак Закарпатське управління охорони здоров’я відзвітувало, що згадані випадки не були підтвердженими. На це у МОЗ зазначили, що висновки управління зробило без враховування останніх деталей лабораторного дослідження ВООЗ.

2 вересня у МОЗ повідомили, що вакцина для проведення імунізації дітей проти поліомієліту вже є в Україні. Зокрема, була завезена перша партія із 600 тис. доз. Загалом буде поставлено понад 1 млн 200 тис. доз.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.