НОВИНИ

Порошенко нагородив полковника Юлія Мамчура іменною зброєю

«Фактор українських патріотів, українських героїв, в тому числі й таких як ви - той переможний фактор, який відіграв надзвичайно важливу роль на першому етапі війни», - наголосив президент.

Президент України Петро Порошенко нагородив іменною зброєю полковника Юлія Мамчура, який захищав свою військову частину в Криму. Про це інформує прес-служба глави держави.

«Вся країна пам’ятає ваш безпрецедентний похід під українським стягом і з українським Гімном, спокійно дивлячись в очі ворогу, коли ви захистили честь українських військових в Криму, увійде в підручники історії», - сказав Порошенко.

«Фактор українських патріотів, українських героїв, в тому числі й таких як ви - той переможний фактор, який відіграв надзвичайно важливу роль на першому етапі війни», - наголосив президент.

Також Порошенко подякував Мамчуру за його активну законотворчу діяльність щодо підвищення боєздатності української армії та постійну взаємодію з військами як на полігонах, так й в зоні АТО та наголосив, що наша країна потребує справжніх патріотів на всіх ланках державного управління.

Полковник Мамчур подякував за високу нагороду та запевнив, що він й надалі робитиме усе від нього залежне для зміцнення обороноздатності нашої держави.

«За півтора роки Українська армія народилася знову. Зараз вона боєздатна, більше 90% техніки відновлено. Ми продовжуємо модернізацію і віримо, що нам вдасться створити найкращу армію», -сказав Мамчур.

Читайте також: Рік після анексії: чи лишаються Крим і кримчани невід’ємною частиною України?

Як відомо, військовий льотчик 1-го класу полковник Юлій Мамчур був командиром Севастопольської бригади тактичної авіації Повітряного командування «Південь».

Під час окупації російськими військами АР Крим відзначився особливою стійкістю і мужністю, залишившись вірним українській присязі. 4 березня 2014 року українські військові без зброї, під Державним прапором України та бойовим стягом частини, співаючи гімн України рушили в бік озброєних вояків, що блокували прохід до військової частини, при цьому «невідомі формування» стріляли біля ніг українських льотчиків та у повітря. Ці кадри побачив увесь світ. Під час штурму військової частини полковника Юлія Мамчура було викрадено російськими окупантами. Військового більше трьох діб утримували в одиночній камері, здійснювали психологічний тиск, намагаючись переконати перейти на сторону російської армії. Український льотчик не зрадив присязі.

Після передислокації з Криму військова частина Юлія Мамчура була перебазована до Миколаєва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.