НОВИНИ

Рада зобов'язала ЗМІ розкрити своїх власників

Також депутати заборонили російським резидентам володіти українськими каналами.

Верховна Рада за основу та в цілому проголосувала за законопоект №1831 "Щодо забезпечення прозорості власності засобів масової інформації, а також реалізації принципів державної політики в сфері телебачення і радіомовлення". За відповідне рішення проголосувало 237 народних депутатів.

Як зазначається у висновку профільного комітету, метою законопроекту є зведення до мінімуму концентрації аудіовізуальних ЗМІ, зробить більш прозорою діяльність українських мовників та провайдерів, запровадить додаткові гарантії свободи слова та створить передумови для прозорого ліцензування телерадіомовлення як запоруки вільного поширення об’єктивної та неупередженої інформації, вільної від будь-якого тиску та цензури

"Цей законопроект регулює питання того, що українське суспільство має знати, хто є власником електронних ЗМІ, зокрема теле- і радіомовлення. Цей закон зобов’яже всіх власників всіх каналів повідомляти про свою власність під час ліцензування у Нацраді. Він простий і зрозумілий, ми маємо показати, що ми в змозі побудувати нову Україну", - раніше заявив один з авторів законопроекту нардеп Микола Княжицький.

Крім того була проголосована поправка до законопроекту, що містить заборону володіння корпоративними правами теле-радіо компаній України резидентами країни-агресора та забороняє засновувати і буди учасниками медіа особам, зареєстрованих у офшорних зонах, перелік яких був оголошений Кабміном.

"Йдеться про інформаційну безпеку нашої країни", - наголосив Княжицький.

Як відомо, екс-голред газети "Вєсті" Ігор Гужва переконував, що запуск газети  та інших проектів фінансувався за рахунок позикових коштів, імена кредиторів він не розкривав. Учасники ж ринку неодноразово називали серед можливих інвесторів лідера громадського руху "Український вибір", екс-голову адміністрації президента Леоніда Кучми Віктора Медведчука. Гужва цю інформацію заперечував.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.