НОВИНИ

Міжнародна громадська організація заявила про застосування касетних бомб на Донбасі

Відповідно до звіту Cluster Munition Coalition, обидві сторони конфлікту застосовували заборонену зброю в зоні бойових дій на сході України.

Міжнародна громадська організація Cluster Munition Coalition (CMC) заявила про застосування касетних бомб на Донбасі. Про це йдеться у звіті, оприлюдненому на сайті CMC.

Згідно з повідомленням, презентація результатів досліджень організації запланована на 3 вересня у Женеві. Відповідно до звіту Cluster Munition Coalition, у 2014-2015 роках обидві сторони конфлікту застосовували заборонену зброю в зоні бойових дій на сході України. 

«Українські урядові війська і підтримувані Росією антиурядові сили використовували касетні боєприпаси в Донецької та Луганської областей Східної України в атаках, що почалися у 2014 році і припинилися після угоди про припинення вогню у лютому 2015 року», - зазначають у звіті.

Крім того, за даними Cluster Munition Coalition, касетні бомби використовували у Сирії, Ємені, Судані і Лівії.

Нагадаємо, раніше міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch протягом тижневого розслідування організація задокументувала широке застосування касетних боєприпасів у боях між урядовими військами і проросійськими бойовиками у більш ніж десяти міських і сільських місцевостях. У звіті організації зазначено, що є інформація, яка вказує на причетність українських урядових військ до декількох атак касетними боєприпасами у Донецьку.

У прес-центрі АТО заявили, що українські військові жодного разу не використовували касетних боєприпасів під час антитерористичної операції, а в РНБО заяви Human Rights Watch назвали провокацією.

Довідка Тижня: Cluster Munition Coalition (CMC) – це міжнародна громадська організація проти застосування, виробництва, накопичення і передачі касетних боєприпасів.

Касетні бомби — авіабомби і артилерійські снаряди, що складаються з виштовхуваного заряду і сотень вибухонебезпечних малих бойових елементів. Ці елементи розкидаються великою територією. Далеко не всі з них вибухають при ударі. Нерідко вони залишаються в бойовому стані багато років, представляючи загрозу для мирного населення. Військові розглядають касетні боєприпаси як ефективний засіб знищення живої сили супротивника, що дозволяє охопити значну площу. Касетні боєприпаси перебувають на озброєнні армій багатьох країн і не раз застосовувалися у військових конфліктах. 

У 2008 році у Дубліні на міжнародній конференції досягнута угода про заборону використання касетних бомб. Дипломати більш ніж зі 100 країн — учасниць конференції домовилися про проект угоди, який покликаний зупинити поточне виробництво касетних бомб і вилучити цей вид озброєння з арсеналів. Згідно з угодою всі запаси касетних бомб повинні бути знищені протягом 8 років. Тим часом, поточний проект угоди допускає можливість розробки майбутнього покоління «гуманніших» касетних бомб з меншим радіусом поразки і механізмом самознищення.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.