НОВИНИ

Голова ДСНС розповів про ситуацію з пожежами під Києвом

Головною версією вининкнення пожежі наразі є умисний підпал.

Займання 32 га лісу біля Зазим'я під Києвом сталося з чотирьох різних сторін, що свідчить про умисний підпал. Про це заявив голова ДСНС Микола Чечоткін під час брифінгу.

За словами Чечоткіна, станом на 11:00 3 вересня пожежу вже ліквідовано.

«На сьогодні осередків пожежі з відкритим горінням на території Києва і поблизу немає. Є окремі осередки тління торфу та лісової підстилки», – зазначив він.

Він додав, що ліс загорівся одночасно з чотирьох різних сторін, що вказує на навмисний підпал. Голова служби також припустив, що підпал міг мати політичне підгрунтя з метою дестабілізувати ситуацію.

«Я вбачаю в цьому (в підпалі лісу – Ред.) і політичну складову, тому що всі ці навмисні підпали робляться в тому числі і з метою розхитування ситуації в країні”, - сказав Чечоткін.

За його словами, велике задимлення столиці спричинено зниженням температури після торф'яних і лісової пожеж у Київській області.   

«Найбільш імовірною причиною може бути те, що вночі відбулося зниження температури повітря, підвищення вологості, і в суміші із залишками продуктів горіння виникло таке природне явище, яке називається метеорологічна димка. Наявність такої метеорологічної димки збільшує візуалізацію задимленості», – пояснив він.

Як повідомлялося, вночі на 3 вересня дим затягнув райони Києва, рятувальники просять зачинити вікна й не виходити на вулицю. Київська влада вирішила закрити школи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.