НОВИНИ

Санепідслужба зафіксувала велику кількість шкідливих речовин у повітрі Києва

Епідеміологи підготували рекомендації щодо поведінки в умовах пожеж.

У зв'язку з лісовими пожежами в районі Броварів та Зазим'я концентрація шкідливих речовин у повітрі в Києві 2 вересня значно перевищила норму. Про це повідомили у прес-службі Держсанепідемслужби (СЕС) Києва.

«У зв’язку з пожежею торф’яників і лісових масивів с. Зазим’я та проведення лабораторних досліджень ДУ «Київський МЛЦ ДСЕСУ» отримані результати перевищення, на 17.45 2 вересня 2015 року, по сірчистому ангідриду в 10 разів (вул. Сабурова, вул. Закревського) та в 18 разів (Броварське шосе, 25), по діоксиду азоту зареєстроване перевищення у 1,5 рази (вул. Сабурова, вул. Закревського) та в 2 рази (Броварське шосе)», - заначили у СЕС.

У зв’язку з продовженням пожежі та надзвичайною ситуацією служба закликала негайно оповістити населення та посилити заходи щодо зниження кількості шкідливих речовин у приземному шарі атмосфери.

Також СЕС оприлюднила рекомендації щодо поведінки в умовах пожеж:

  - При підвищеній задимленості атмосферного повітря внаслідок пожеж, з метою попередження отруєння людей продуктами горіння, загострення серцево-судинних, легеневих та інших хронічних захворювань, хвороб шкіри та алергічних проявів, попередження загострення хронічних захворювань слід приділяти особливу увагу профілактичним заходам, які обмежують надходження в організм шкідливих речовин, зокрема:

 - Намагатися обмежити перебування на відкритому повітрі, уникати тривалого перебування на відкритому повітрі рано вранці (у повітрі знаходиться максимальна кількість смогу) та у найспекотніший час доби. Дітям і вагітним жінкам слід відмовитися від тривалих прогулянок.

 - Слід тримати вікна зачиненими, особливо вночі і рано вранці. При відкритті вікон завішувати місця надходження атмосферного повітря (вікна, кватирки тощо) зволоженою тканиною і періодично її змінювати.

 - По можливості використовувати у побуті та на робочих місцях системи кондиціонування та очищення повітря.

 - Проводити вологе прибирання в житлових приміщеннях і на робочих місцях; корисно також поставити в житлових та робочих приміщеннях ємності з водою, щоб підвищити вологість повітря.

 - Збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день для дорослих. Для відшкодування втрати солей та мікроелементів рекомендується пити підсолену і мінеральну лужну воду, молочно-кислі напої (знежирене молоко, молочну сироватку), соки, мінералізовані напої, киснево-білкові коктейлі.

 - У разі виникнення симптомів гострого захворювання або нездужання (поява ознак задишки, кашлю, безсоння) необхідно звернутися до лікаря.

 - Уникати потрапляння під дію опадів, у випадку неможливості уникнення – за першої можливості прийняти  душ.

З метою попередження можливого погіршення ситуації у Києві та зниження концентрації шкідливих речовин у приземному шарі атмосферного повітря СЕС рекомендує негайно проводити наступні заходи:

 - обмежити автотранспортний рух, особливо вантажного транспорту на вулицях міста;

 - не допускати спалювання відходів, речей, тощо, приготування їжі на відкритому повітрі і в невстановлених місцях;

 - проводити щоденний полив вулиць, проїжджої частини, тротуарів, прибудинкової території і зелених зон у ранкові (до 8.00) і вечірні (після 18.00) години.

Як повідомлялося, київська влада вирішила закрити школи через лісові пожежі.

Нагадаємо, вночі на 3 вересня дим затягнув райони Києва, рятувальники просять зачинити вікна й не виходити на вулицю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.