НОВИНИ

В ОБСЄ закликали обміняти полонених за схемою "всіх на всіх"

Крім того, Дачич підкреслив нагальну необхідність активізації зусиль, спрямованих на досягнення політичного врегулювання кризи відповідно до Мінських угод.

Голова ОБСЄ та міністр закордонних справ Сербії Івіца Дачич закликав всі сторони конфлікту на Сході України обміняти полонених за принципом "всіх на всіх". Про це він заявив після брифінгу зі своїм спеціальним представником у Трьохсторонній контактній групі, послом Мартіном Сайдиком та представником спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Ертугрулом Апаканом, зазначається на сайті ОБСЄ.

"Дачич закликав усі сторони також вжити заходів, спрямованих на підвищення рівня довіри, у тому числі шляхом обміну заручниками і незаконно затриманих осіб, на основі принципу "всіх на всіх"", - йдеться у повідомленні.

Засуджуючи останні порушення режиму припинення вогню на Донбасі, він закликав сторони терміново укласти договір про виведення танків і деяких видів зброї менше 100 мм калібру і про необхідні умови моніторингу та контролю.

"Повний режим припинення вогню і підтвердження про відведення важкого озброєння є важливими передумовами для припинення військових дій, це допоможе уникнути подальших жертв серед цивільного населення і повернення до нормального життя, зокрема, для тих, хто найбільш постраждалих уздовж лінії зіткнення", - сказав голова ООН.

Крім того, Дачич підкреслив нагальну необхідність активізації зусиль, спрямованих на досягнення політичного врегулювання кризи відповідно до Мінських угод.

Нагадаємо, в СБУ стверджують, що на сьогодні в полоні у терористів лишається 155 заручників.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.