НОВИНИ

Американський експерт спрогнозував подальші дії Путіна в Україні

За словами фахівця із зовнішньої політики, тимчасове перемир’я в Україні є оманливим: Росія може розпочати новий наступ, не обмежившись Донбасом.

Деескалація на Донбасі, яку зафіксували наприкінці літа, для російського президента Владіміра Путіна є лише паузою, під час якої він обдумує свої подальші кроки. Про це пише у своїй статті для Brookings Institution американський експерт Марвін Калб.

За його словами, Україна більше не є пріоритетом для американських дипломатів. Разом з тим риторика Путіна та глави МЗС РФ Сєргєя Лаврова свідчить про те, що Росія хоче діалогу зі США.

«Путін тепер хоче вийти з тіні кризи в Україні і відновити кращі відносини із Заходом», - пише Калб.

Незважаючи на це, в Адміністрації президента США Барака Обами остерігаються зближення з РФ, адже російська влада, як це показала анексія Криму, здатна на непередбачувані кроки.

«Вони (Адміністрація Обами – Ред.) розуміють, що Путін, колишній полковник КГБ, а нині сучасний Петро Великий (з домішком Сталіна) досі здатен, якщо захоче, втягнути Європу і світ у протистоянні в стилі холодної війни», - йдеться у публікації.

Автор статті зазначає, що Москва досі має великий вплив на колишні радянські республіки, а у випадку з Україною це посилюється через конфлікт на Донбасі.

Експерт стверджує, що, зважаючи на стан російської економіки, у Путіна досить справ, щоб відволіктися від України. Однак, цілком можливо, що він вичікує більш вдалого моменту, щоб розширити ареал впливу в Україні, і, можливо, навіть поза її межами.

«Якщо Путін вирішить завдати удару, західні аналітики вважають, що це буде жорстка боротьба, але в кінцевому підсумку проросійські сили переможуть. Режим Порошенка опиниться на краю прірви», - пише Калб.

«Але набагато більш загрозливим для Заходу – особливо для НАТО - є те, що Путін може розпочати складну гібридну атаку в Балтії, починаючи з Естонії, де 24% населення є росіянами», - зазначає експерт, додавши, що на плани Путіна впливатиме й позиція Заходу, однак те, що Сполучені Штати зможуть «засукати рукави і боротися за Естонію», виглядає не надто переконливо.

Довідка Тижня: Марвін Калб (нар. 1930 року) - американський журналіст, засновник і директор Центру Шоренстейн (частина Гарвардського університету - Ред.), науковий співробітник Університету Джорджа Вашингтона і член консультативної ради Атлантичного співтовариства, фахівець із зовнішньої політики Інституту Брукінгс (Brookings Institution).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.