НОВИНИ

На тлі російської агресії у Східній Європі активували шість підрозділів НАТО

Cпеціальні підрозділи військових Альянсу розмістили в Литві, Латвії, Естонії, Польщі, Болгарії та Румунії.

Щоб підвищити захист на тлі регіональної напруженості та у відповідь на дії Росії в Україні, з 1 веревня у Східній Європі активували шість підрозділів НАТО. Про це йдеться в заяві Міністерства оборони Литви.

«НАТО офіційно активував одиниці інтегрованих збройних сил Альянсу в Литві, Латвії, Естонії, Польщі, Болгарії та Румунії», - зазначили у повідомленні.

Як повідомляється, шість багатонаціональних підрозділів з близько 40 офіцерами у кожному створили для полегшення розгортання сил швидкого реагування НАТО та координації військових навчань. Крім того, стало відомо, що генеральний секретар НАТО Йєнс Столтенберг візьме участь в офіційній церемонії, присвяченій створенню підрозділів, 3 вересня у Вільнюсі .

За словами міністра закордонних справ Литви Лінаса Лінкевічуса, відповідний крок є «очевидною ознакою того, що НАТО ставиться до зобов'язань дуже серйозно».

«Це чіткий сигнал як для союзників, так і, звичайно, супротивників, які нещодавно посилили напруженість», - додав міністр.

Нагадаємо, раніше генеральний секретар НАТО відкрив у Грузії навчальний центр Альянсу. Крім того, через збільшення кількості військових навчань у Східній Європі колишні міністри оборони закликали Росію та НАТО остерігатися випадкових зіткнень

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.