НОВИНИ

Львів’янин подав до суду на МВС через порушення Аваковим мовного законодавства

Слухання справи відбудеться 3 вересня у Львівському окружному адміністративному суді.

Львівський громадський активіст Святослав Літинський, який нещодавно отримав перший в Україні паспорт без російськомовного дубляжу, подав до суду на міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова.

Активіст вимагає зобов'язати МВС надати йому автентичний переклад державною мовою виступу міністра внутрішніх справ.

«Подивився в інтернеті на офіційному YouTybe-каналі МВС виступ Арсена Авакова. Наскільки я зрозумів з опису, він щось говорив про нову поліцію. Мене це питання цікавить, я є представником громадськості в комісії при прийманні в нову поліцію, але мені нічого не було зрозуміло», – розповів Літинський.

Він попросив МВС надати йому автентичний переклад, оскільки, відповідно до законодавства, офіційні структури зобов’язані публікувати інформацію, яка подається недержавною мовою, з автентичним перекладом. Але у міністерстві відмовилися це робити, тому активіст приблизно два тижні тому подав до суду.

Слухання справи відбудеться 3 вересня у Львівському окружному адміністративному суді. Розгляд призначений на 10:00.

Нагадаємо, що Літинський вже не вперше відстоює свої мовні права. Два роки тому чоловік купив пральну машину із російськомовною панеллю та інструкцією. Він подав на виробника до суду, щоправда, виграти йому не вдалося. Утім, завдяки йому сьогодні всі пральні машини ввозять в Україну вже з інструкціями та панеллю керування українською мовою.

Крім того, через суд Літинський домігся, щоб йому видали український паспорт без дублювання даних російською мовою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.