НОВИНИ

Американський експерт розкрив зв’язки між Wikileaks та ФСБ

У 70-х роках КГБ мав досвід створення схожих проектів на Заході.

WikiLeaks є одним з фронтів російської розвідки. Про це пише у своєму блозі The XX Committee військовий експерт зі США Джон Шиндлер.

За його словами, роль Wikileaks в справі Сноудена є важливою, а причетність самого Джуліана Ассанжа та інших провідних членів згаданої організації до трансферу Сноудена з Гаваїв до Москви під захист ФСБ наприкінці весни 2013 року є фактом.

Шиндлер зазначає, що стежить за ситуацією довкола Wikileaks впродовж років, і «група Ассанжа справляє враження як така, що має відносини з російською розвідкою».

«Докази того, що Wikileaks є не тим, чим здається, з’являються протягом багатьох років… Незважаючи на заяви про те, що він володіє таємними документами російської розвідки, Wikileaks ніколи не розкривав нічого чутливого, як це зробили з украденими файлами багатьох інших країнах. Не кажучи вже про те, що Ассанж & Co. Займають відверто проросійську позицію з цілої низки суперечливих питань», - наголошує експерт, додавши, що сам Ассанж зізнавався, що саме він радив Сноудену шукати притулку в Росії.

«Він (Сноуден – Ред.) хотів у Латинську Америку, але я порадив шукати  притулку у Росії, незважаючи на негативні репутаційні наслідки, тому що, на мою думку, був значний ризик того, що з Латинської Америки його могли викрасти на замовлення ЦРУ. Викрасти або, можливо, убити», - цитує автор статті Ассанжа.

На думку Шиндлера, такий вибір на тлі репутації ФСБ – «однієї з найбільш гидких у світі таємних поліції, яка шпигує за мільйонами без ордера і вільно вбиває опонентів» - виглядає вкрай дивно.

Крім того, експерт зазначає, що нещодавно Ассанж, який перебуває у посольстві Еквадору у Лондоні, заявив, що еквадорська розвідка нібито стежить за ним, і тепер йому потрібна власна служба безпеки із залученням російських оперативників.

«Це, щонайменше, надзвичайно дивно, що західний «адвокат конфіденційності» прагне захисту російської таємної поліції, а переховується в західній країні», - пише Шиндлер.

Разом з тим експерт зазначає, що в історії світового шпигунства вже був схожий випадок. Зокрема, у 1978 році журнал Covert Action Information Bulletin (CAIB) оприлюднив держтаємниці США та інших країн Заходу. Редактором видання був Філ Ейджі, колишній співробітник ЦРУ, який мав зв’язки з кубинською і радянською розвідкою.

«Вважайте Ейджі Сноуденом епохи до Інтернету. CAIB був насправді заснований на замовлення КГБ і роками служив каналом для кремлівських брехні і дезінформації, які серйозно зашкодили західній розвідці. У той час як CAIB презентував себе як радикальна група, яка повідомляє правду, він був розробкою КГБ, і деякі працівники окрім Ейджі знали, хто замовляє музику. Можна припустити, що те ж саме відбувається з Wikileaks», - резюмував Шиндлер.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.